iOS 13.6 GM Yayımlandı! iPhone’a Yeni Özellikler Geliyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

iOS 13.6 GM Yayımlandı! iPhone’a Yeni Özellikler Geliyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iOS 13.6 GM

Apple’ın bugün geliştiriciler için kullanıma sunduğu iOS 13.6 Golden Master sürümü, birçok yeniliği de beraberinde getirmeyi hedefliyor. Final sürümden bir önceki sürüm olan Golden Master güncellemesi, bazı iOS 14 özelliklerini de iOS 13 kullanıcılarına sunuyor. İOS 14 ise, 23 Haziran tarihinde tanıtılmıştı. Kararlı sürümün çıkmasına ise yaklaşık 2 ay var demek mümkün.

.

iOS 14 Public Beta sürümü de yayımlandı. Güncellemeyi yüklemek isteyen kullanıcılar ve okurlarımız  için de bir rehber hazırladık.

.

iOS 13.6 Golden Master Sürümü Geliştiriciler İçin Yayımlandı!

.

iOS 13.6 GM sürümü ile birlikte gelen özelliklerden birisi de, Apple News+ Audio uygulaması. Apple News ekibinden seçilen profesyonel bir ekip, sesli bir şekilde anlattıkları öyküleri iPhone modellerine getiriyor. İlk olarak iOS 13.5.5 beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, yeni sürüm ile birlikte aktif kullanıma sunuluyor.

.
iOS 13.6 GM Yayımlandı! iPhone’a Yeni Özellikler Geliyor!

.

iOS 13.6 GM sürümü ile birlikte gelen bir diğer özellik ise CarKey. iOS 14 ile birlikte gelen bu özellik, iOS 13 kullanıcılarına da sunulacak. Carkey ile uyumlu olan aracının iPhone ile eşleştirilmesinin ardından, telefonunuzu araba anahtarı olarak kullanabiliyorsunuz. WWDC 2020 etkinliğinde gösterilen özelliğin, ilk olarak yeni BMW 5 serisi ile birlikte kullanıma sunulması planlanıyor.

.

iOS 13.6 Golden Master sürümü ile birlikte, sistem güncellemelerini indirmek ve yüklemek için geliştirilmiş destek sunulacak. Yazılım Güncelleme> Otomatik Güncellemeler bölümüne gelen yeni bir seçenek ile birlikte, güncellemelerin otomatik olarak indirilmesi ve yüklenmesi için ek seçenek sunulacak. Bunlardan birisi gece için otomatik indirme seçeneğiyken, diğeri iOS 13 güncellemelerini otomatik olarak indirme seçeneği olarak belirlenmiş olarak karşımıza çıkacak.

.

iOS 13.6 GM

.

iOS 13.6 GM sürümü ile birlikte gelen bir başka değişiklik ise Sağlık uygulamasında sunuluyor. Uygulama baş ağrısı, titreme, boğaz ağrısı ve daha fazlası gibi hastalıklar için yeni semptomları izleme yeteneğine kavuşuyor. Son olarak, Haberler uygulamasındaki gizlilik bildirimlerinde de ufak bir değişikliğe gidilmiş durumda.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: