iOS 14, bir tehlikeyi daha ortaya çıkardı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

iOS 14, bir tehlikeyi daha ortaya çıkardı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iOS 14, bir tehlikeyi daha ortaya çıkardı!

iOS 14 ve LinkedIn ikilisi, gizlilik ihlali kapsamına giren veri ihlali yüzünden karşı karşıya geldi. TikTok ve benzeri uygulamaların kullanıcılardan izin almadan pano takibi yöntemi ile veri toplaması birçok kişiyi endişelendirdi.

iOS 14, bir tehlikeyi daha ortaya çıkardı!

iOS 14 ve LinkedIn veri ihlali ile gündemde!

.

Apple’ın iOS 14 yazılımını test eden bir geliştirici, LinkedIn uygulamasının veri kopyaladığını tespit etti. LinkedIn’de ürün mühendisi olarak görev alan Erran Berger, bu olayın yazılımsal bir sorundan kaynaklandığını söyledi.

Berger, bu olayı doğrulayarak tüm sorumluluğu üstlendiğini açıkladı. “DonCubed” isimli Twitter kullanıcısı, kendi profilinden bu olayın iPad Pro’da yaşandığını aktardı ve LinkedIn’in verileri kopyaladığını gösteren bir video paylaştı.

iOS 14, bir tehlikeyi daha ortaya çıkardı!

Berger, bu sorunun çözüleceğini ifade etti. Apple, iOS 14 ile birlikte verilerin izinsiz bir şekilde kopyalanmasının önüne geçmeyi hedefliyor. Bilindiği üzere Tiktok da LinkedIn gibi eleştirilmişti ancak TikTok yönetimi bu durumu şu cümleler ile açıklamıştı: “Bu sistemi uygunsuz ve kötü niyetli mesajları (spam) engellemek için kullanıyoruz.”

.

iOS 14 yazılımında bir uyarı sistemi bulunuyor. Bu uyarı sistemi sayesinde alınan önlemler, kullanıcıları veri ihlallerinden koruyor. Kullanıcılar, iOS’un yeni sürümü sayesinde bir uygulamanın kullanıcılar tarafından yazılan, kullanılan ve panoya kopyalanan içerikleri takip ettiğini ve bunları kopyaladığını bir bildirim aracılığı ile anlayabiliyor.

İOS 14

iOS 14, bu durumun ciddiyetini bir kez daha gözler önüne serdi. Erran Berger, LinkedIn’in veri kopyalamadığını ancak panoda bulunan içerikler ile o an yazılan içerikleri kontrol ettiğini söyledi. Birçok kullanıcı buna inanmıyor.

.

Dilerseniz iddia sahibinin videosunu aşağıda bulunan ileti sayesinde izleyebilirsiniz. LinkedIn, veri ihlali konusunda oldukça dikkatli olduğunu da ifade etti. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!  

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: