«
indir

ABD yaptırımlarına rağmen, pazar araştırma şirketi Canalys tarafından yayınlanan son veriler , Huawei’nin hala Çin’de akıllı telefon pazarında lider olduğunu gösteriyor. ABD teknolojisinin kullanımına yönelik yasağın yeni ABD yönetimi tarafından kaldırılmaması durumunda bu aşınabilir. Ancak bu gerçekleşmeden önce, Huawei hala 5nm yonga setleri için hızla tükenen bir envanter stokuna sahip. Şirketin yakın zamanda Mate X2 katlanabilir akıllı telefonunu 5nm yonga ile piyasaya süreceği bildiriliyor.

Mate X2 ile ilgili son söylentinin kaynağı, Huawei’nin Şubat ayının sonundan önce olduğuna inanılan yeni nesil katlanabilir telefon modellerinin yakında çıkacağını ima eden Courage Digital King adlı bir Weibo habercisi.

Mate X2’nin, Samsung’un kendi katlanabilir telefonlarında kullandığı gibi katlanabilir bir tasarıma sahip olduğu söyleniyor. Ancak kaynak, Huawei’nin katlanabilir tasarımının Samsung’un tasarımından farklı olduğunu açıkladı. Ayrıca telefonun Hisilicon Kirin 9000 serisi olduğuna inanılan 5nm yonga setini de paketlediği söyleniyor. Amiral gemisi cihazında da “bazı göz kamaştırıcı yeni teknolojiler” bulunmasını bekleyin.

Huawei Mate X2, Samsung'unkinden farklı katlanabilir bir tasarımla yakında piyasaya çıkacak

Mate X2 katlanabilir telefonun, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın (MIIT) ağ erişim denetimini ve Çin’in 3C sertifikasını geçtiği daha önce bildirilmişti.

Mevcut detaylara göre cihaz 161,8 × 145,8 × 8,2 mm boyutuna sahip olacak. Aynı zamanda 8.01 inçlik bir ana ekrana sahip olacak ve ikincil ekran boyutu 6.45 inç olacak. Ana ekran 2480 × 2220 piksel çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip olacaktır. Ekran, Samsung ve BOE tarafından sağlanacaktır.

Premium katlanabilir telefonun ayrıca dahili bir 4400mAh bataryası olması ve 66W süper flaş şarjını desteklemesi bekleniyor. Ayrıca, UTG (ultra ince cam) kullanmayacak, ancak çizilmeye dayanıklı CPI (renksiz) poliimid seçecektir.

Diğer açılardan, makinenin Bluetooth 5.1 desteği ile donatılmış olması ve Android 10 tabanlı EMUI 11’i çalıştırması bekleniyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *