iOS 14 İle Gelen Reddit Ve LinkedIn Hatasının Düzeltilmesi Gecikmedi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

iOS 14 İle Gelen Reddit Ve LinkedIn Hatasının Düzeltilmesi Gecikmedi!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iOS 14

iOS 14 ile iPhone‘lara önemli özellikler eklenecek. Yeni sürümle eklenen özelliklerden birisi de uygulamaların veri ihlali yapıp yapmadığının tespiti üzerineydi. Reddit ve Linkedln uygulamalarında verilerin kopyalandığının ortaya çıkmasının ardından uygulamalardan Reddit ve LinkedIn ile ilgili düzeltme gecikmedi

.

Reddit ve LinkedIn Düzeltmesi Gecikmedi!

.

Yakın zaman önce Apple’ın iOS 14 sürümünü test eden bir geliştirici, LinkedIn uygulamasının veri kopyaladığını ortaya çıkartmıştı. Linkedln’de mühendis olarak çalışan Erran Berger, bu olayın yazılımsal bir sorundan kaynaklandığını söylüyor. Buna ek olarak Reddit uygulamasında da benzer bir sorun ile karşılaşılmıştı.

.

 iOS 14 İle Gelen Reddit Ve LinkedIn Hatasının Düzeltilmesi Gecikmedi!

.

iOS 14 şu an beta ile birlikte kullanıcılara sunuluyor. Burada elbette beta olmasından kaynaklı sorunlar yaşanıyor olsa da yakın zaman önce mobil uygulamaların veri kopyaladığını ortaya çıkartılmıştı, çıkartılmaya da devam ediyor.

.

Yakın bir zaman önce ortaya çıkan Linkedln veri ihlalinin ardından Reddit için de benzer bir durum söz konusu olmuştu. Reddit yaptığı bir açıklamayla, iOS uygulamasında pano içeriğini kopyalayan kodu düzelttiğini aktarıyor.

.

iOS 14

.

Reddit, içeriği kullanıcı panolarından kopyalayan bir kod parçası için bir düzeltme yayımlayacağını söylüyor. Bir uygulama pano bilgilerini kopyalamaya çalıştığında bir uyarı alan iOS 14’ün beta sürümündeki kullanıcılar, Reddit’in iOS uygulamasında da bu bildirimi almıştı. Reddit, 14 Temmuz 2020’de bu güncellemeyi yayımlayacağını açıkladı.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: