«
Ekran Alıntısı

1 hafta önce iPad Air 4 tasarımı için hazırlanan görsellerin bulunduğu söylenen bir kullanma kılavuzu ortaya çıkmıştı. Apple, bu kılavuz hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Söz konusu olan rehber gizemini şimdilik koruyor.

.

İnce çerçeveli tabletlere gösterilen rağbeti fırsata çevirmek isteyen teknoloji firması, kimlik doğrulama sisteminin yüze değil dokunmaya bağlı olmasını istiyor. Bu bağlamda yeni tablette kullanıcıları Face ID yerine Touch ID karşılayabilir.

.

iPad Air 4 tasarımı netleşmeye başladı.

.

Air serisine yepyeni bir hava getireceği belirtilen bu tablet haftaya tanıtılabilir. Zira kendisinin bu sene bitmeden satışa sunulması bekleniyor. Svetapple ekibi tarafından hazırlanan konsept görüntülerini incelediğimizde çerçevelerin, tıpkı 7 gün önce yayımlanan kullanma kılavuzunda olduğu gibi, çok inceltildiğini görüyoruz.

.

Ayrıca ana menüye dönme (Home) tuşunun da ortadan kaldırıldığını anlayabiliyoruz. Eğer iddialar doğru ise bu tabletin ekran büyüklüğü 10.8 inç olacak. Bu da 0.3 inçlik bir artış anlamına geliyor. Geçen yıl satışa sunulan iPad Air 2019 modelinin ekran büyüklüğü 10.5 inç idi.

iPad Air 4

USB-C konnektörüne ev sahipliği yapacağı ifade edilen iPad Air 4, güç düğmesi ile Touch ID ikilisinin birleştirildiği bir tablet modeli olarak karşımıza çıkabilir. Birkaç haber kaynağı, birçok güvenilir haber kaynağının aksine, Apple’ın bu üründe Face ID teknolojisinden yararlanacağını söyledi.

.

Svetapple ekibi tarafından yapılan ilgili açıklamada iPad Air 4 modelinde 4 adet hoparlörün kullanılacağı belirtildi. Çıkış tarihi ve fiyatı belli olmayan bu tabletin gücünü Apple A14 işlemcisinden alacağı söyleniyor.

iPad Air 4 tasarımı

Bilindiği üzere bu işlemci iPhone 12 modellerine de güç verecek ancak A14 işlemcisi ile bu tabletin buluşabilme ihtimalî son derece düşük. Zira bu yılın ilkbahar sezonunda piyasaya sürülen 2020 iPad Pro’da A12Z işlemcisi kullanıldı.

.

 iPad Air 4 hakkında neler düşünüyorsunuz?

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *