«
indir (27)

İPhone 12 mini, iPhone 12 serisinin gerçekten tuhafı. Ana iPhone 12 modeliyle ortak birçok şeyi paylaşıyor ancak Apple’ın iPhone SE serisinin hayranlarına hitap edeceğini umduğu daha kompakt bir formda paketlenmiş. Durum böyle olmayabilir, ancak giriş seviyesi iPhone 12 seçeneğine yatırım yapanların endişelenecek bir şeyleri olmayacak, en azından DxOMark’ın derecelendirmesine dayalı fotoğrafçılık performansı açısından.

İPhone 12 mini, hem OIS’li ana 12MP sensörü hem de 12MP ultra geniş nişancı içeren iPhone 12 ile aynı kameralara sahiptir. Öyleyse, ikisinin de performans ve puanlarda eşit olması şaşırtıcı değil, ancak bu aynı zamanda daha küçük modelin de aynı kusurları taşıdığı anlamına geliyor, ancak bazılarının diğerlerinden daha belirgin olduğu belirtiliyor.

Mini iPhone, doğru pozlama ve ince ayrıntıların iyi korunmasını sağladı, ancak DxOMark açık havada çekim yaparken mavi beyaz dengesinin farkına vardı. Dar dinamik aralığa rağmen renk üretimi de dikkat çekiyor. Ne yazık ki, iPhone 12 mini ayrıca göze çarpan eserler, özellikle lens parlamaları üretti ve özel bir telefoto lens olmadan konuşulacak çok fazla yakınlaştırma yok.

iPhone 12 mini DxOMark puanı umut verici

Videolara gelince, DxOMark, iPhone 12 mini’nin büyük kardeşinden belirgin şekilde daha dengesiz olduğunu söylüyor. Fotoğraf çekerken gözlemlenen aynı mavi veya pembe renk tonuna ek olarak, sitenin mühendisleri dışarıda kayıt yaparken de bazı otomatik netleme dengesizlikleri bildirdi.

İPhone 12 mini’nin, her ikisi de iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in birkaç puan altında olan DxOMark’ın merdiveninde iPhone 12 ile bağlı olması şaşırtıcı değil. Bir yandan bu, en ucuz iPhone 12 seçeneğini hedefleyenlerin iPhone 12’ye kıyasla çok fazla bir şey kaçırmayacağı anlamına geliyor. Öte yandan, iPhone 12 mini’ye ulaşmak için fiyat dışında daha az neden kalıyor. ve boyut ve son raporlara göre, pek çoğu Apple’ın beklediği kadar hayranlık duymuyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *