«
youtube-clips-1280x720

YouTube, Twitch, TikTok ve Instagram gibi pastanın bazı kısımlarını yemesine rağmen dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olmaya devam ediyor. Platformun, özellikle para kazandıran YouTuber’lar ile etkileşimi en üst düzeye çıkarma hedefine rağmen, zaman zaman yeni özellikleri yenilemede ve çok ihtiyaç duyulanları uygulamada yavaş olduğu için eleştirildi. Ancak son zamanlarda, diğer bazı platformların özelliklerine ürkütücü bir şekilde benzeyen özellikleri test ediyor ve en sonuncusu, Twitch’in klip paylaşım işlevinden bir sayfa çıkarıyor.

YouTube Clips, Twitch benzeri video snippet paylaşımını test eder

Neredeyse sonsuz küçük bulut depolama alanı ve her yerde bulunan İnternet bağlantıları sayesinde, YouTube videoları artık tek basamaklı dakikalarla değil, bazen saatlerle ölçülüyor. Bu, belirli bir zaman damgasında başlayan bir URL’yi gerçekten paylaşabiliyor olsanız bile, izleyicilerin dikkatini videonun belirli bölümlerine çekmeyi zorlaştırır. Yeni Klipler özelliği ile bu artık geçmişte kaldı.

Bu özellik göründüğü kadar basit . İlgilendiğiniz videonun altındaki klip simgesine tıklarsınız ve paylaşmak istediğiniz videonun bitişik bir bölümünü en az 5 saniye ve en fazla 60 saniye süreyle seçersiniz. Bir başlık ekleyin ve sosyal ağlar veya bir güzel, eski moda URL.

Farklı video yayın platformlarında dolaşanlar, Twitch’s Clips’in bazılarının en iyi özelliklerinden biri olarak belirttiği işaretlerini kolayca görecekler. YouTube muhtemelen bir taklitçi olarak etiketlenecek, ancak platformda geçimini sağlayanlar, genellikle bir video düzenleyicinin yapması gereken şeyi başarmanın kolay bir yolunu bulduklarında kesinlikle rahat bir nefes alacaklar. Belki birkaç yıl içinde, her İnternet video platformunda zaten varsa, bunu ilk kimin yaptığını bile unutabiliriz.

Bununla birlikte, YouTube Klipleri hala bir deneydir ve sonuna kadar yapabilir veya yapmayabilir. Şu anda yalnızca masaüstü tarayıcılarda ve Android’de mevcuttur, ancak iOS aygıtları için desteğin yakında geleceği vaat edilmektedir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *