«
iphone-12-lightning-kablosu-ortaya-cikti

iPhone 12 Pro için üretilen LiDAR teknolojisi gündeme damgasını vurdu. Zira tespit edilen bir özellik birçok kişiyi şaşırtmış durumda. Bu özelliğin tartışmalara son vereceği söyleniyor. Apple’ın bu yıl piyasaya sürdüğü iPad Pro’da da kullanılan LiDAR isimli bu teknolojik altyapının insanlara zaman kazandıracağını düşünenlerin sayısı bir hayli fazla.

Haritalarda, mesafe ölçümlerinde, şehir modellemelerinde, demiryollarında ve benzeri projelerde kullanılan bu teknoloji, özellikle iki nokta arasındaki uzaklığın tespit edilmesini kolaylaştırıyor. Lazer ışınları eşliğinde yapılan ölçümler sağlıklı sonuçların elde edilmesine olanak sağlıyor.

 iPhone 12

iPhone 12 Pro LiDAR Teknolojisi İle Herkesi Şaşırtıyor!

 

iPhone 12 Pro Max kullanıcıları tarafından da kullanılabilen bu özellik, bir insanın boyunu anında doğru bir şekilde ölçebiliyor. Apple, Ölçüm isimli uygulamanın oturan bir kişinin oturur durumdaki boyunu bile ölçebildiğini söyledi.

 

Boyunun ölçülmesini isteyen bir kişi öncelikle, başından ayaklarına kadar, vücudunun kamera tarafından görülebildiğinden emin olmak zorunda. Bu aşamadan hemen sonra ilgili kişinin fotoğrafı çekilmeli. Fotoğraf çekimi esnasında ekranda bir çizgi beliriyor.

iPhone 12

Bu özellik ne yazık ki iPhone 12 ve iPhone 12 mini kullanıcıları tarafından kullanılamıyor. iPad Pro 2020 kullanıcıları ise iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max kullanıcıları kadar şanslı çünkü onlar da bu teknolojiden yararlanabilecekler.

Apple, Ölçüm isimli uygulamanın nasıl kullanıldığını anlattı. O makaleye buradan ulaşabilir ve daha fazla bilgiye erişebilirsiniz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Zehra Canbaz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Cansu

    Paylaşımlarınızın sıkı takipçisiyim severek takip ediyorum. Paylaşımlar için teşekkür ederim

  2. Eray

    çok güzel paylaşımlar yapıyosunuz teşşekür ederim . her zaman takipteyiz donanım forum 🙂