Notun bir kopyasını alan 9to5Mac’e göre iPhone 13, mevcut nesil iPhone 12 ile aynı dört boyutta sunulacak. Doğruysa, bu, bir sonraki iPhone’un 5,4 inç ila 6.7 inç.

.

iPhone 13 söylenti özeti: daha küçük çentik, 120 Hz ekran, daha büyük pil ve daha fazlası

.

Kuo ayrıca , iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in daha iyi verimlilik için düşük sıcaklıkta polikristalin oksit (LTPO) teknolojisini kullanacağını ve 120 Hz desteği alacağını öne süren daha önceki bir raporu da doğruladı . İki Pro modelinin ayrıca f / 2.4 diyafram açıklığına ve mevcut modellerde sabit odaklamaya kıyasla daha geniş f / 1.8 diyafram açıklığına ve otomatik netlemeye sahip yükseltilmiş bir ultra geniş kamera alacağı bildirildi.

.

iPhone 13 ile İlgili Sızıntılar

.

Kuo’nun beklediği diğer önemli donanım değişiklikleri arasında daha küçük bir çentik ve daha büyük bir batarya (telefonları biraz daha ağır hale getirecek) yer alıyor. Yeni seriye ek olarak Qualcomm’un Snapdragon X60 5G modemine de yükseltme yapılacak.

.

Apple’ın Lightning bağlayıcısını USB-C lehine terk etmesi ve Touch ID’yi geri getirmesi hakkında konuşmalar var , ancak Kuo, son anketlerinin (muhtemelen bileşen tedarikçilerinin) “iPhone’un bu ikisini benimsemesi için mevcut programda görünürlük olmadığını gösterdiğini söyledi. ”

.

İPhone 13 ile Apple’ın normal (Covid öncesi) sürüm programına geri dönmesi bekleniyor.

.