«
W12-Engine-2

Aralık 2020’de Bentley, ultra özel Bacalar çatısız grand tourer modelinin üretim öncesi katırını test etmeye başladı. Bacalar, Bentley’in Mulliner Coachbuilt portföyündeki ilk araç olmakla kalmıyor, aynı zamanda dünyanın gördüğü en sofistike 12 silindirli motora sahip.

Gerçekten Bacalar, Bentley’in özel bir cinsidir. Sadece 12 Bacalar üretime girecek ve her biri 750 yeni parça, 40’tan fazla karbon fiber bileşen ve yaklaşık 100 3D baskılı parça kullanılarak Crewe’de el yapımı olacak.

İşte dünyadaki en gelişmiş 12 silindirli motora sahip olan araç !

Bacalar, esrarengiz benzerliğe rağmen Continental GT Convertible ile herhangi bir gövde panelini paylaşmıyor ve Conti GT’nin tasarımından sadece kapı kolları taşındı. Kaportanın kusursuz olmasını bekliyoruz, ancak Bacalar’ın W12 motoru özel övgüyü hak ediyor.

Bentley, son olarak ilk müşteri Bacalar W12 motorunun montaj ve üretim testini tamamladı. Bentley, 6,0 litrelik deplasmanla 650 beygir gücü ve 667 pound-feet tork üretebilen her bir W12 motoru, 45 zanaatkârdan oluşan bir ekip tarafından 6.5 saatin üzerinde elle üretiliyor, diyor Bentley.

İşte dünyadaki en gelişmiş 12 silindirli motora sahip olan araç !

Kapsamlı testler, her motorun kalitesi hakkında geri bildirim sağlar ve her motorun üretim anından itibaren davranışını belirler. Her Bacalar W12 motoru üç önemli testten geçer. Sızıntı testi, motor contasının bütünlüğünü doğrulamak için yakıt, yağ ve soğutma sistemlerine 0,2 ila 5,0 bar arasında basınç uygular.

Daha sonra, soğuk test, motorun krank milini harici bir elektrik motoruna bağlamayı içerir. Motor 120 rpm’de çalışırken, sensörler 15 dakikalık bir döngüde W12 motorun 600 farklı özelliğini ve karakteristiğini izleyerek her strok için hassas motor zamanlaması ve mümkün olan en iyi yanma döngüsü sağlar.

İşte dünyadaki en gelişmiş 12 silindirli motora sahip olan araç !

Sonuncusu, Bentley’in sızıntıları belirlemek için soğutucu ve yakıt sistemine hava ve nitrojen ile basınç uyguladığı sıcak testtir. Testten sonra, her bir W12 motoru 21,5 dakika boyunca 3.800 rpm’ye kadar maksimum 221 pound-feet (300 Nm) yüke kadar dönerek çalışır. Bentley’e göre, her yüz motordan biri, maksimum 667 pound-feet (900 Nm) torku çalkalarken, 6.000 dev / dak’ya varan sekiz saatlik tam bir testten geçiyor.

Yaklaşık 2 milyon dolarlık taban fiyatı ile, önemli Bentley Bacalar’ın geliştirilmesinde hiçbir taş atılmadı .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *