Ford, teslim edilen az sayıda Mustang Mach-E EV'yi geri çağırdı | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Ford, teslim edilen az sayıda Mustang Mach-E EV’yi geri çağırdı

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ford, teslim edilen az sayıda Mustang Mach-E EV'yi geri çağırdı

Ford, müşterilerine teslim ettiği bazı Mustang Mach-E EV’lerinde bir güvenlik çağrısı yayınladığını duyurdu. Ford, geri çağırmanın elektrikli araçlarını halihazırda teslim almış 75’ten az müşteriyi etkilediğini söylüyor. Ford, yüksek düzeyde kalite ve müşteri memnuniyeti sağlamak için yaptığı kontroller sırasında, bazı araçların bir tedarikçinin şartnameye göre sıkmadığı alt şasi cıvatalarına sahip olabileceğini keşfettiğini söylüyor.

Ford , sorunun, etkilenen araçların standartlarını karşılamadığı anlamına geldiğini, ancak durumla ilgili herhangi bir kaza veya yaralanmanın farkında olmadığını söylüyor . Ford, ABD’deki 1258 toplam etkilenen aracın yüzde 94’ünün ve Kanada’daki 90’ının müşterilere teslim edilmeden önce servise alınacağını söylüyor. Bayiler, alt şasi cıvatalarını inceliyor ve gerektiğinde bunları sıkacak.

Araçlarını teslim alan 75 araç sahibine 22 Mart haftasında bildirimler yapılmaya başlanacak. Ford, 21S09 geri çağırma referans numarasını verdi. Mustang Mach-E, Ford için çok önemli bir araçtır. Tamamen elektrikli araç pazarına ilk gerçek girişi olarak, aracın başarılı olması ve alıcılar için yüksek kalite sunması kritik önem taşıyor.

Ford, teslim edilen az sayıda Mustang Mach-E EV'yi geri çağırdı

Bu geri çağırma, Ford’un Mach-E ile yaşadığı ilk sorun değil. Ocak ayında, otomobil üreticisi ek kalite kontrolleri yaparken yüzlerce aracın teslimatını ertelediğini doğruladı . Bu kalite kontrollerinin tam olarak neye baktığı bilinmiyor. Otomobil üreticisi, 2020’nin sonlarında az sayıda Mach-Es teslim etti ve spekülasyon, sahiplerin ele alınması gereken bazı sorunları keşfettiği yönündeydi.

Ford, başlangıçtan itibaren önemli sorunları olan yüksek profilli araçları piyasaya sürmek konusunda değerli bir ders almış gibi görünüyor. Otomobil üreticisi, tamamen yeni Explorer’ı piyasaya sürdü ve arabaların çoğunda önemli sorunların üstesinden geldi.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: