Kanda Oksijen İzleme Özelliğini Destekleyen Apple Watch Series 6 | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Kanda Oksijen İzleme Özelliğini Destekleyen Apple Watch Series 6

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kanda Oksijen İzleme Özelliğini Destekleyen Apple Watch Series 6

Apple, son ‘Time Flies’ sanal etkinliğinde Apple Watch SE ve birkaç başka cihazla birlikte yeni nesil Apple Watch Series 6 modellerini tanıttı . Bu yeni akıllı saatin en önemli özelliği, kan oksijen izleme özelliğine sahip olmasıdır.

Duyuru sırasında Apple , özelliğin yalnızca belirli ülkelerde kullanılabileceğini açıklamıştı . Şimdi, Çin’deki Apple Watch Series 6 modellerinin kan oksijen izleme desteği olacağı doğrulandı.

Apple Watch Serisi 6

Apple, EKG izleme özelliğini Watch Series 4 ile birlikte sunmuştu ancak bu özellik bunu Çin varyantlarına yapmadı. EKG özelliği, yalnızca yasal onaylar nedeniyle belirli ülkelerle sınırlandırılmıştır. Bu nedenle, Çin’deki insanlar Apple’ın yeni SpO2 izleme özelliği için aynı şeyi takip etmemesini umuyorlardı.

Kan oksijen izleme özelliğinin düzenleyici kurumlar tarafından sıkı bir şekilde kontrol edilmediği göz önüne alındığında, Apple’ın bu özelliği hemen hemen her bölgede sunması mümkündür. Böylece, özellik yaklaşık 108 ülke ve bölgede mevcut olacak.

Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı - Ekonomi

Kan oksijen izleme özelliğinin işlemi tamamlaması yaklaşık 15 saniye sürer ve işlev hem kırmızı hem de kızılötesi ışık kullanılarak gerçekleştirilir. Cihaz, A13 yonga setine dayanan yeni bir S6 işlemci tarafından destekleniyor .

WWDC sırasında bu yılın başlarında tanıtılan en son watchOS 7 üzerinde çalışıyor . Yerel uyku izleme desteği, yeni antrenmanlarla yeniden markalanmış bir Fitness uygulaması, devam eden COVID-19 salgınına göre tasarlanmış bir el yıkama özelliği , daha zengin komplikasyonlar ve saat yüzlerini paylaşma yeteneği ve daha fazlası var.

Şirket, akıllı saatin selefi ile aynı 18 saatlik pil ömrü sunduğunu söylüyor. Ayrıca, cihazı yaklaşık bir buçuk saatte şarj edebilen hızlı şarj desteği ile birlikte gelir.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: