Teknoloji Haberleri

Kargo İHA Duyuruldu! İmzalar Atıldı!

İşte Detaylar Ve Özellikleri!

Yerli insansız hava araçları ile operasyonlarda büyük başarılar elde eden ve bu başarılar ile dünya gündemine yerleşmeyi başaran Türk Silahlı Kuvvetleri yeni teknolojiler ile güçlendirilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda ordumuzun lojistik ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılaması hedeflenen Kargo İHA için imzalar atıldı.

.

 

.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ – TUSAŞ tarafından üretilecek olan dikey iniş kalkış yeteneğine sahip Kargo İHA için imzaların atıldığı Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir tarafından resmi olarak açıklandı.

.

Peki Kargo İHA Özellikleri Nasıl Olacak?

.

2021 yılında seri üretime geçmesi planlanan hava aracının 50 KG faydalı yük kapasitesine sahip olacağı ve 1 saat havada kalabileceğini açıklayan Demir, “özellikle dağlık arazide iki nokta arasında, gerek kapalı kargo bölmesinde gerekse askıda yük taşıyarak kahraman Türk askerinin sahada ihtiyaç duyduğu lojistik desteği sağlayacak” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda Kargo İHA’nın 150 KG faydalı yük kapasitesine sahip versiyonu için çalışmalarında başladığını belirtti.

.

Kargo İHA

.

TUSAŞ bu hava aracının deniz platformlarında ve sivil alanda da çeşitli ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmasını hedefliyor. Silah, mühimmat, tıbbi malzeme, teçhizat gibi güvenlik güçlerinin sahada duyacağı tüm ihtiyaçların en hızlı şekilde ulaştırılması hedefleniyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: