«
i (4)
Emojilerin yönetimini sağlayan Unicode Konsorsiyumu, Unicode 14.0’ü resmen duyurdu. Bu duyuru, akıllı telefon ve diğer platformlara gelecek yeni emojilerin belli olduğu anlamına geliyor. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, yakın bir gelecekte 37 yeni emoji ve 112 yeni tasarım kullanabilecekler.

Akıllı telefonlar yaygınlaştıkça hayatımıza daha fazla giren emojiler, günümüzde herkes tarafından kullanılan duygu bildirme şekli haline geldi. Hatta geçtiğimiz günlerde doktorların sağlıkla ilgili daha fazla emoji istediğini duymuştuk. Bununla ilgili yeni bir gelişme olarak yeni emojilerin kullanıma sunulmasını kabul gören Unicode Konsorsiyumu, Unicode 14.0’ü duyurdu.

Unicode Konsorsiyumu’nun duyurduğu Unicode sürümleri, akıllı telefonlar ve diğer platformlara eklenecek. Bu bağlamda, kullanıcılara 37 yeni emoji sunulacak. Bu emojiler, her zaman olduğu gibi yeni yüzler, yeni el işaretleri, yeni karakterler ve diğer nesnelerden oluşacak. Emojilerin renk seçenekleri gibi farklı varyasyonları da hesaba kattığımızda, toplamda 112 yeni tasarım kullanılabilir olacak.

İşte Unicode 14.0 ile kullanıma sunulan yeni emojiler

Unicode 14.0

Yapılan çalışmalarla birlikte hayatımıza dahil edilen 112 yeni emoji tasarımı, akıllı telefonlarda ve diğer platformlarda kullanılabilen tüm emoji tasarımı sayısını 3.633’e çıkarmış oldu. Böylelikle kullanıcılar, artık çok daha fazla emojiyi kullanarak, duygularını yazısız bir şekilde tarif edebilecekler.

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *