«
apple

Counterpoint’in son araştırma raporuna göre , bu yılın üçüncü çeyreğinde, küresel akıllı telefon pazarı bir önceki yıla göre yüzde 4 düşüş gerçekleştirdi, fakat çeyrek bazda yüzde 32 büyüdü ve toplam sevkiyat 366 milyon tane ulaştı .

Rapora göre, küresel akıllı telefon pazarındaki toparlanma, esas olarak ABD, Hindistan ve Latin Amerika gibi kilit pazarlardaki artan taleplerden kaynaklanıyor. Bunun dışında, çeşitli ülkeler tarafından alınan ve tamamen kilitlenmeyi de içeren COVID-19 önlem önlemlerinin ardından birkaç bölge açılmayı yavaşlatıyor .

Dünyada Lider Akıllı Telefon Şirketleri Q3 2020

Samsung , bir önceki yıla göre yüzde 2 büyüme ve yüzde 47 çeyreklik büyümeye tanık olurken, yüzde 22’lik sağlıklı bir pazar payına sahip olarak küresel akıllı telefon pazarının lideri konumunu korudu. Bunun dışında Hindistan pazarında Xiaomi’nin tahtını indirerek lider akıllı telefon markası olmayı gerçekleştirdi .

Amerika Birleşik Devletleri’nin getirdiği kısıtlamalar nedeniyle birçok sorunla karşı karşıya olan Çin merkezli Huawei , 2020’nin 3. çeyreğinde yüzde 14 pazar payı ile ikinci lider akıllı telefon markası olmayı sağladı. – sevkiyatlarda yıllık düşüş ve% 7 çeyreklik düşüş yaşadı.

Dünyanın en çok akıllı telefon satan 5 markası [2018 – 2. çeyrek raporu]

İlginç bir sonuç, Xioami’nin Apple’ı yüzde 13 pazar payı ile üçüncü sırada geride bırakması . Sırasıyla yıllık bazda yüzde 46 ve yüzde 75 büyümeye tanıklık etti. Apple ise yıllık yüzde 7 düşüşle ile % 11 pazar payına sahip oldu.

OPPO ve Vivo, her iki şirketin de pazar payının yüzde 8’ine sahip olması ile dördüncü ve beşinci sıralarda konum aldı. OPPO destekli Realme , yüzde 4 pazar payıyla küresel olarak yedinci lider akıllı telefon markası olarak ortaya çıktı. Fakat şirket etkileyici bir büyüme kaydetti.

11 akıllı telefon markası satışı yasaklandı

Rapor, iki markanın etkileyici büyümesini gösteriyor. Bunun başlıca sebebi Çin, Hindistan, Endonezya, Filipinler ve diğer Güneydoğu Asya ülkeleri gibi kilit pazarlardaki artan talep olmasıdır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Akcam010

    Ben redmi niye 8 kullanıyorum telefon dan da gayet memnunum bir sıkıntısı ni görmedim şahsen

  2. Akcam010

    Benim telefonum redmi note 8 kullanıyorum ve çok memnunum çok kullanışlı bir telefon