Lenovo ve HP, 2020'nin 2. Çeyreğinde Dizüstü Bilgisayar Pazarının Neredeyse% 50'sini Ele Geçirdi | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Lenovo ve HP, 2020’nin 2. Çeyreğinde Dizüstü Bilgisayar Pazarının Neredeyse% 50’sini Ele Geçirdi

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Lenovo ve HP, 2020'nin 2. Çeyreğinde Dizüstü Bilgisayar Pazarının Neredeyse% 50'sini Ele Geçirdi

Strategy Analytics tarafından yayınlanan son rapora göre, dizüstü bilgisayarlar veya mobil üretkenlik cihazları bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 27 büyüme kaydetti.

Talepteki artış, tüketicileri, şirketleri ve okulları bu tür cihazları satın almaya zorlayan COVID-19 salgınına atfediliyor ve bunların çoğu Evden Çalışma modeliyle çalışmaya başladı.

lenovo

İlginç bir şekilde, bu segmentte önde gelen iki şirket – Lenovo ve HP, 2020 yılının ikinci çeyreğinde pazar payının neredeyse yüzde 50’sini kontrol ediyordu. Rapora göre Lenovo, payın yüzde 25’ini oluştururken, HP’nin 24,8’lik bir paya sahip olmasını sağladı. ikinci çeyrekte yüzde pazar payı.

Öte yandan Dell, Apple ve Acer gibi markalar , küresel dizüstü bilgisayar sevkiyatlarında sırasıyla yüzde 15,6, yüzde 8,5 ve yüzde 6,7 pazar paylarıyla üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada yer aldı.

Ubuntu'da HP marka yazıcı kurulumu | Magnec

Raporda ortaya koymaktadır çoğunlukla okuyan, iş için cihazı satın tüketiciler, ve iskambil oyunlarından sağlam talebin olduğunu. Chromebook’lar ayrıca e-öğrenme çabalarını desteklemek için çoğunlukla okullardan ve tüketicilerden gelen yüksek talebe de tanık oldu. Bu pandemiye bağlı talebin önümüzdeki çeyreklerde devam edip etmeyeceği veya yavaşlayıp azalmayacağı henüz belli değil.

 

                                                        DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

                                                       GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: