Teknoloji Haberleri

LinkedIn’den Görüşmeleri Değiştirecek Yeni Özellik

  LinkedIn’den iş görüşmeleri yapanlar için yeni özelliğini duyurdu. Ayrıntılar için bizi okuamya devam edin…

LinkedIn, işe alım sürecinde adayların iletişim yeteneklerinin ve sosyal becerilerinin ilk toplantıdan önce değerlendirilmesi için yeni bir özelliği duyurdu. Bunun yanısıra anlık geri bildirim özelliği üzerinde de çalışmalarını devam ettiriyor.

Duyuruya göre işe alımlarda şirketlerin aday kalitesini değerlendirebilmeleri için video tanıtım özelliği test ediliyor.

u yeni video tanıtım özelliği, işe alımlarda şirketlerin, çalışan adaylarının iletişim yeteneklerini ve sosyal becerilerini ilk görüşmeden önce değerlendirmelerine olanak sağlayacak. Yeni özellikle birlikte işe alım yapacak olan kişi, bir iş başvurusu aldığında en nitelikli adaylara bir davetiye gönderebilecek ve onlara bir soru listesinden iki soruyu seçip sorabilecek. Bunlar arasında “Bize kendinizden bahsedin”, “En güçlü özelliğiniz ne?” ya da “En zorlu projenizi anlatın”  tarzında soruların yer alması bekleniyor.

Adaylar Sorulara Video veya Mesajlar ile Yanıt Verebilecek:

LinkedIn’in CEO’su Jeff Weiner’dan Sizlere;

 COVID-19 nedeniyle evden çalışan kişiler için önemli tavsiyelerde bulundu. Zamanı verimli kullanmanın çok daha önemli hâle geldiğini belirten başarılı iş insanı, verilen aralarda muhakkak zihin ve beden sağlığına iyi gelen şeylerin yapılmasını öneriyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

Bünyamin Bayındır

Teknoloji Meraklısı - Donanım Forum Editör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: