«
mediatek-dimensity-800

Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon 888 yonga seti bu ay duyuruldu ve Ocak 2021’de amiral gemisi modellerinde yer alması bekleniyor. MediaTek’in de yakında yeni nesil amiral gemisi SoC’yi tanıtması bekleniyor. Şirketin CEO’su Rick Tsai, yeni nesil MediaTek yongasının 2021’in 1. çeyreğinde piyasaya sürüleceğini açıkladı.

MediaTek, akıllı telefonlarda kullanılan Tayvan’ın en büyük yarı iletken tedarikçisidir. Şirketin CEO’su Rick Tsai, dün Taipei’deki IEEE Küresel İletişim Konferansı’nda “Dijital Ekonomiyi Hızlandırma COVID-19 salgını sonrası” başlıklı bir konuşmada bunu açıkladı. Yeni amiral gemisi 5G çipini Şubat ayına kadar piyasaya sürme planlarını açıkladı.

MediaTek, Yeni Nesil Amiral Gemisi İşlemcisinin 2021'in 1. Çeyreğinde Tanıtılacağını Açıkladı

Duyuru, Tayvanlı yonga üreticisinin birinci sınıf akıllı telefonlar için tasarlanan yeni 5G yongasının piyasaya sürülmesinden daha emin hale geldiğinin bir göstergesi. MediaTek, iki ay önce belirsiz bir program yayınladı ve yeni Dimensity 5G yongasıyla çalışan yeni telefonların gelecek yılın başlarında seri üretime gireceğini söyledi.

MediaTek, dünya çapında 5G telefonların sevkiyatlarının bu yıl 200 milyondan fazla birimden ikiye katlanması beklendiğinden, değiştirme talebinin önümüzdeki yıl artmasını bekliyor. 5G telefonların büyüme ivmesinin 2023 yılında da devam etmesi ve 5G penetrasyon oranının 2022’de yüzde 49’dan yaklaşık yüzde 60’a çıkması bekleniyor. Tsai’ye göre bu yıl 5G akıllı telefon penetrasyon oranının yüzde 18’e ulaşması bekleniyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *