«

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Meizu , muhtemelen Meizu Watch olarak adlandırılan yeni bir giyilebilir cihaz üzerinde çalışıyor . Şirket ayrıca cihazı piyasaya sürmek için 31 Mayıs’ta Çin’de bir basın toplantısı düzenliyor.

Şimdi, Çinli marka Weibo’da “Merhaba, HongMeng!” yazan yeni bir teaser paylaştı. Habersiz olanlar için, HongMeng OS teknoloji devi Huawei gelen HarmonyOS Çin adıdır.

Bu, Meizu’nun yeni işletim sistemi için resmi olarak Huawei ile işbirliği yaptığını ve 31 Mayıs’ta bu HarmonyOS tarafından desteklenen cihazları piyasaya süreceğini gösteriyor .

Cihazlar Meizu’nun Akıllı Yaşamının bir parçası olacak ve Meizu Lipro Eco ürünlerini HarmonyOS ile bağlamak, bağlantıyı ve kullanıcı deneyimini iyileştirecek. Bununla birlikte şirket, etkinlikte akıllı saatini de piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

 

Meizu Watch, HarmonyOS Tarafından Desteklenmeye Başladı

 

Şimdiye kadar Meizu, akıllı saatin Qualcomm Snapdragon Wear 4100 yonga seti tarafından destekleneceğini ve eSIM bağlantısı desteğine sahip olacağını ve sesli arama yapma özelliğini ekleyeceğini doğruladı.

Son zamanlarda cihazın sadece 15 dakika şarj ederek tüm gün performans sunacağı doğrulandı. Bu, tam olarak şarj edilmiş bir Meizu Watch’ın birkaç gün dayanabileceğini ancak pil kapasitesinin henüz açıklanmadığını gösteriyor.

Görünüm açısından Meizu Watch, kavisli kenarları ve yuvarlak köşeleri olan kare şekilli bir ekrana sahip Apple Watch’tan ilham almış gibi görünüyor. Üçüncü taraf uygulamaları destekleyen Smartwatches için Flyme OS çalıştırdığı söylendi. Flyme OS On ile HarmonyOS’u çalıştırma olasılığı vardır .

Meizu’nun HarmonyOS için Huawei ile ortaklık kurması ilginçtir, ancak Çinli markanın üçüncü taraf işletim sistemlerine açılma geçmişine sahip olması şaşırtıcı değildir. Birkaç yıl önce, adından da anlaşılacağı gibi Ubuntu işletim sistemini çalıştıran Meizu 5 Pro Ubuntu Edition’ı piyasaya sürdü. 2016 yılında şirket, Alibaba tarafından geliştirilen YunOS tarafından desteklenen E serisi akıllı telefonları piyasaya sürmüştü .

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *