«
apple-turkiye-indirim-hazirliginda

Geçen ay, Güney Kore merkezli LG , akıllı telefon işinden çıktığını ve cep telefonu bölümünü kapattığını doğruladı . Firma şimdi elektrikli araç bileşenleri, bağlantılı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümler, platformlar ve hizmetler gibi diğer alanlara odaklanmayı planlıyor.

 

Samsung ve Apple, Güney Kore'de LG Akıllı Telefon Takas Programını Başlattı

 

ZDNet’in bildirdiğine göre , şirketin iç pazarındaki LG akıllı telefonların boşluğunu doldurmak amacıyla Samsung ve Apple gibi önde gelen akıllı telefon markaları, ülkedeki LG telefon kullanıcıları için bir takas programı başlattı .

Yeni takas programının bir parçası olarak şirketler, telefonlarını bir Samsung Galaxy ile değiştiren LG akıllı telefon kullanıcıları için telefonun takas değerinin yanı sıra yaklaşık 135 $ olan 150.000 won daha ödemeye hazırlar. serisi akıllı telefonlar veya Apple iPhone serisi.

Apple takas programını 25 Eylül’e kadar yürütecek ve 4G ve 5G LG akıllı telefon kullanıcıları bunları bir iPhone 12 veya iPhone 12 Mini ile değiştirebilirler . Ancak program, yalnızca telekom şirketleri tarafından işletilen perakende mağazalarında mevcuttur, Apple Store veya Apple satıcıları aracılığıyla değildir .

Öte yandan Samsung, programını Haziran ayının sonuna kadar yürütecek ve LG akıllı telefon kullanıcıları, cihazlarını Galaxy S21 serisi veya Galaxy Note 20 serisi ile birlikte Galaxy Z Flip 5G ve Galaxy Z Fold 2 ile değiştirebilecek. .

Şu anda Samsung, Güney Kore’deki akıllı telefon pazar payının yaklaşık yüzde 65’ine sahipken, Apple yaklaşık yüzde 20’ye sahip. Artık piyasadan çıkmış olan LG, pazarın yaklaşık yüzde 13’ünü kontrol ediyordu.

LG, cep telefonu işinin dışında olmasına rağmen, şirket, tüm premium akıllı telefonları için üç adede kadar Android güncellemesi yayınlayacağını onayladı . Üç güncelleme, telefonun piyasaya sürülmesinden itibaren sayılmaya başlayacak.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *