Messenger: Ekran Paylaşımı Başladı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Messenger: Ekran Paylaşımı Başladı!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Messenger: Ekran Paylaşımı Başladı!

Facebook, mobil cihazlarda Messenger için ekran paylaşma özelliğini etkinleştirerek, bir arkadaşınızı bire bir aradığınızda, grup sohbetinde veya Messenger Odaları aracılığıyla daha da büyük konuşmalarda yer alırken telefonunuzu veya tablet ekranınızı paylaşmanıza olanak tanıyor.

Messenger: Ekran Paylaşımı Başladı!

Anlık olarak ekranınızı (ya da film rulonuzdaki resimleri) grup sohbetlerinde en fazla sekiz kişiyle veya Messenger Odalarında en fazla 16 kişiyle paylaşabilirsiniz. Ancak Facebook, bu özelliği Messenger Odalar için 50 kişiye kadar yükseltmeye çalıştığını söylüyor. Güncelleme hem Android hem de iOS’ta kullanılabilecek.

Ekranınızı paylaşmak için, önce Messenger’ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Ardından, bir arama sırasında, arama seçeneklerini görüntülemek için ekranınızın altından yukarı doğru kaydırın. Ardından “ekranınızı paylaşın”, “paylaşmaya başlayın” ve ardından “yayına başla” yı tıklayın (Facebook size birçok uyarı veriyor olacak; böylece hiçbir şeyi yanlışlıkla paylaşamıyorsunuz). Bundan sonra telefonunuzda istediğiniz gibi gezinebilir veya yayını durdurmak için aramaya geri dönebilirsiniz.

Messenger: Ekran Paylaşımı Başladı!

Kesinlikle hoş bir özellik. Görüntülü aramalar pandemide çokça tercih ettiğimiz bir özellik oldu. Arkadaşlarınızla, ailenizle ve iş arkadaşlarınızla bağlantı kurarak ekran paylaşımı yapmak çokça ihtiyaç haline gelmişti. Şimdi Facebook Messenger ile bunu yapabiliyor olmak, güzel bir özellik kesinlikle. Yakın zamanda yaptığınız bir geziden kamera rulonuzdaki fotoğraflar arasında gezinebilir veya bir iş arkadaşınızla bir iş projesiyle ilgili ayrıntılar hakkında konuşabilirsiniz.

Ekran paylaşımı Skype ve Zoom da dahil olmak üzere bir dizi görüntülü sohbet hizmetinde zaten mevcut olsa da, Messenger özellikle mobil cihazlarda iyi çalışıyor. Bu nedenle iOS ve Android’de seçeneğin olması kesinlikle büyük bir gelişme.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: