«
2021-microlino-prototype-2.0-6

Micro Mobility Systems veya Micro, Microlino 2.0 elektrikli mikro arabasını bu yılın Eylül ayına kadar üretmeye başlayacak. İlk konsept 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ses getirdi. Microlino 1.0, 2018’in sonlarında üretime başlanacak olan, altındaki boru şeklindeki bir çerçevenin üzerine orijinal Isetta balonlu arabanın retro aromalı gövde stiliyle geldi.

Ancak Microlino 2.0 tamamen farklı bir otomobil. Yeni bir preslenmiş çelik ve alüminyum monokok şasiye sahip olduğundan, kategorisinde tam boyutlu bir otomobilin yapısal bütünlüğüne sahip ilk otomobildir. Micro, yeni vücut yapısının, ağırlık cezası olmaksızın daha yüksek sertlik ve güvenlik sağlarken, “güvenlik açısından büyük gelişmeler gösterdiğini” söyledi.

Microlino 2.0, gerçek dünyada çok mantıklı. Micro, ortalama olarak, standart bir sedan veya hatchback’in günde sadece 22 mil (35 km) 1,2 kişi tarafından sürüldüğünü ve ortalama bir arabanın “kullanımlarının yüzde 95’i için çok büyük” olduğunu söyledi. Microlino, iki yetişkin için yer ve 125 mil kadar tamamen elektrikli menzil sunarak bir araba ile motosiklet arasındaki ince çizgiyi oluşturur.

Microlino’nun küçük elektrik motoru, 1,131 pound (513 kg) elektrikli mikro arabayı 60 mil / saat (90 km / saat) en yüksek hıza itecek kadar güçlüdür. Temel model, 78 mil menzil için daha küçük bir bataryaya sahip, ancak isteğe bağlı batarya paketi, bir Renault Twizzy’den daha fazla 125 mil menzile ulaşıyor .

Micro, eski BMW Isetta’ya benzer şekilde, Microlino’nun önden açılan bir kapısı ve üç bira kasası taşımak için yeterli kargo odası olduğunu söyledi. Güç aktarma organı, piller ve şarj sistemleri hakkında belirli ayrıntılar henüz açıklanmadı, ancak Micro, aracın geleneksel bir elektrik prizi kullanarak yaklaşık dört saat içinde tam şarj sağlayabileceğini söyledi.

İçeride, Microlino 2.0, uygun fiyatı ile uyumlu olarak 1990’ların başından itibaren bir taban kompaktının minimalist kabin tasarımına sahiptir. Modernizmin tek işareti, aracın hızını, menzilini ve akü şarj durumunu gösteren dijital bir ekrandır. Standart bir radyo veya bilgi-eğlence sistemine bile sahip değilsiniz. Bunun yerine, bir akıllı telefon veya Bluetooth hoparlörü monte etmek için gösterge panelinde yerleşik bir tutucu elde edersiniz.

Microlino elektrikli mikro otomobil Eylül 2021'de Avrupa'da üretime girecek

Micro, Haziran ayına kadar bir dizi prototipi test ettikten sonra, Ağustos 2021’e kadar Microlino 2.0’ın AB tip onayını almaya çalışıyor. Her şey yolunda giderse, Microlino, üç yıllık bir gebelik döneminin ardından, temel fiyatlar tahmini ile Eylül ayında nihayet seri üretime girecek. Amerikan para birimi cinsinden yaklaşık 12.000 € veya kabaca 14.550 $ ‘a başlamak için.

Microlino’nun eyalette yapıp yapmayacağına dair hiçbir bilgimiz yok , ancak 17.69 kWh pil paketi, 100 mil menzil ve vergi kredilerinden sonra 13.000 $ taban fiyatı olan bir alt kompakt EV olan Kandi K27 ile nasıl performans gösterdiğini görmek ilginç .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *