Microsoft, Bethesda’yı Satın Aldı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Microsoft, Bethesda’yı Satın Aldı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft, Bethesda’yı Satın Aldı!

Microsoft Xbox Game Pass tarafına ağırlık verdikçe bir çok oyuncuyu kendine çekmeyi başarmıştı. Üstelik Xbox’a özel olarak gelen oyunların tamamı çıktığı günde Game Pass’e geleceğinin sözünü de vermişlerdi. Ayrıca Microsoft çatısı altında bulunan tüm oyun stüdyolarının çıkardığı oyunlar da Game Pass’e gelecek. Microsoft çatısı altına giren önemli bir firma, Game Pass oyun kütüphanesini oldukça genişletecek gibi duruyor.

.

Microsoft Xbox Game Pass kütüphanesini Bethesda ile genişletecek.

.

Microsoft, Bethesda’nın üst firması olan ZeniMax Media’yı 7.5 Milyar Dolar‘a satın alarak kendisine zengin bir kütüphane katmayı başardı. Bethesda halkla ilişkiler uzmanı Pete Hines, şu açıklamalarda bulundu:

 

Bethesda’ya başladığımda bir avuç insandık ve The Elder Scrolls Morrowind üzerinde çalışan ekip bir ofise sığarak çalışmak zorunda kalmıştı. Şu an ise dünyanın dört bir yanında ana şirketimiz olan ZeniMax Media’ya ait bir çok stüdyo bulunuyor ve binlerce çalışma arkadaşına sahibiz. Microsoft ile uzun süredir bir geçmişimiz var ve ilk Xbox için Morrowind’i geliştirirken bir çok insan bize konsollarda bu tarz büyük ve karmaşık oyunları oynamak istemeyeceğini söylemişti. Fakat Microsoft bize daima inandı. Bugün baktığımızda herhangi boyut ve karmaşıklıktaki bir RPG oyununu konsollarda görebiliyoruz.

Microsoft, Bethesda’yı Satın Aldı!

Bu sevindirici haber ile birlikte Bethesda’nın kült oyunlarını Game Pass aracılığıyla oynayabileceğiz. Bethesda bu haberi resmi twitter hesabından duyurarak “Bethesda Xbox ailesine katılıyor” şeklinde bir tweet attı.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: