«
p

Diablo 3’ün ilk çıkışından bu yana dokuz yıl geçti ve Diablo 4’ün Blizzcon 2019’da duyurulmasının üzerinden neredeyse iki yıl geçti, bu da dizi için sırada ne olduğu hakkında daha fazla şey öğrenmek için can attığımız anlamına geliyor.

.

Şu anda bir sonraki çekirdek Diablo oyununun Mephisto’nun kızı Lilith’in dönüşünü gören izometrik bir  aksiyon rol yapma oyunu (RPG) olduğunu biliyoruz. Ayrıca oyunun bir açık dünya haritası ve üçü zaten duyurulmuş olan beş özelleştirilebilir sınıftan oluşan doğrusal olmayan bir kampanya içereceğini biliyoruz. Dahası, PS4, Xbox One ve PC için yepyeni bir motorda tasarlanıyor. Sony ve Microsoft’un şimdi PS5 ve Xbox Series X’i piyasaya sürdüğü göz önüne alındığında , oyunun bu konsollarda da mevcut olması muhtemel görünüyor.

.

Biz bir anahtar şey yok biliyorum, ancak, Diablo 4’ün çıkış tarihi olduğunu. 2021’in, özellikle Şubat ayında BlizzConline olarak yeniden markalanan Blizzard’ın yıllık geliştirici konferansı BlizzCon ile birlikte, en acil Diablo 4 sorularımızdan bazılarının yanıtlandığı yıl olacağını umuyoruz . Bu arada, Blizzard’ın uzun süredir beklenen RPG’si hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

.

Bu oyun ne zaman çıkacak diye soracak olursanız da,Diablo 4 muhtemelen yakın zamanda yayınlanmayacak. Oyunun yönetmeni, Blizzcon 2019’un oyunla ilgili derinlemesine bir incelemesinde, oyunun “Blizzard’ın yakında standartlarına göre bile” yakın zamanda bitmesini beklemediğini söyledi.

Bununla birlikte, ekibin oyunu PS4 ve Xbox One için geliştiriyor olması, oyunun önümüzdeki iki ila üç yıl içinde piyasaya sürüleceğini ima ediyor – bu konsolların ömrü artık uzun olmayacağından PS5 ve Xbox Serisi S piyasada.

.

Meseleleri daha da karıştırmak için, bir Diablo 2 remake’nin işlemde olduğu önerisiyle bekleyiş uzatılabilir. Diablo 2: Resurrected olarak adlandırıldığı söylenen remaster, oyunun 20. yıl dönümüne denk gelecek şekilde Vicarious Visions’da (bir Activision Blizzard iştiraki) geliştirilmekte olduğu söyleniyor. Hayranlar tarafından uzun zamandır talep ediliyor ve hem Diablo Immortal hem de Diablo 4 için biraz daha geliştirme süresi sağlamak için kullanılabilir, hayranlar kana bulanmış zindan sürünme arzusundan hoşlanıyor.

.

Aşağıda oyunun üç sınıfının eylem halindeki videolarını izleyebilirsiniz: Barbarian, Sorceress ve ardından Druid. Sonuç olarak, yaklaşık bir saatlik oyunu,  bu oldukça önemli bir paylaşım olan videolardan izleyip kısa bir bilgi edinebilirsiniz.

.
Peki ya siz bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

Bir Cevap Yaz

Büşra Çevik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *