«
MICROSOFT

Microsoft, Edge tarayıcısı için uzun zamandır beklenen iki özelliği aktifleştiriyor. Çıkışının üzerinden 1 yıl kadar süre geçen tarayıcı, geçmiş ve sekme senkronizasyonu özelliklerini kullanıcılarına sunmaya başlıyor.

.

Microsoft Edge İçin Önemli Güncellemeler Var

.

Microsoft Edge Daha Kullanışlı Hale Geliyor

.

Microsoft Edge’nin sunduğu özelliklere ilk etapta her ülke erişim sağlayamayacak. Ancak Birleşik Krallık ya da Amerika gibi ülkeler geçmiş ve sekme senkronizasyonunu ilk deneyimleyecek pazarlardan olacak. Bu yeni özellikler, Edge kullanıcılarının ziyaret ettikleri tüm web sayfalarını ek olarak Windows 10 veya macOS cihazlarına veya hatta iOS ve Android platformlarında bulunan Edge’nin mobil sürümlerine senkronize etmesine imkan tanıyacak.

.

ilk olarak 15 Ocak 20b20’de kullanıcılarla buluşan Edge, çok sayıda önemli senkronizasyon seçeneğinden yoksun olarak piyasaya sürülmüştü. Uzantı senkronizasyonu Mayıs ayında gelmiş ve Microsoft, bu günlerde aktif etmeye hazırlandığı özelliklerin yaz aylarında kullanıma sunulacağına dair açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamaların ardından web geçmişi ve sekme senkronizasyonu özellikleri Kasım ayının sonlarına doğru tarayıcının beta sürümlerinde kullanıma sunulmuştu.

.

Microsoft Edge İçin Önemli Güncellemeler Var

.

Yeni gelen özellikleri etkinleştirmek için ayarlar> profiller> senkronizasyon’a gidip seçeneklerde ‘geçmiş’ ve ‘açık sekmeleri’ etkinleştirmek yeterli olacak. Elbette özelliklerin kullanıma açık olduğu ülkelerde olup olmamakta fayda var. Diğer açıdan geçmişi manuel olarak etkinleştirmek ve sekme özelliklerini açmak için Edge’i kullandığınız tüm cihazlarda ayarlar bölümüne gitmeniz gerekecektir.

.

Tarayıcıyı düzenli olarak geliştirmeye devam eden firma, ekran görüntüsü aracı ve fiyat karşılaştırma özelliklerini de kullanıma sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Edge’in ayrıca dikey sekmeler ve yeni şifre ihlali bildirimleriyle ilgili bir güncelleme alacağı aktarılıyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *