«
SAMSUNG

Güney Kore menşeili teknoloji devi Samsung, ürettiği cihazlarla kullanıcılara yenilikler sunmaya devam ediyor. Yapılan canlı yayınla birlikte Samsung, Neo QLED TV‘lerini ve güneş enerjisi ile şarj olan uzaktan kumandasını tanıttı.

.

Samsung, Neo QLED TV’lerini Tanıttı!

.

Güneş Enerjisiyle Şarj Olan Samsung Uzaktan Kumandalar

.

Samsung, bu akşam yaptığı The First Look 2021 canlı yayınıyla, Neo QLED televizyonlarını ve güneş enerjisi ile şarj olan uzaktan kumandalarını tanıttı. Duyurulan uzaktan kumandanın üzerinde güneş enerjisi ile şarj olabilmesi için bir solar panel bulunuyor. Samsung bu kumanda ile birlikte yıllık 99 Milyon pil’in atık olmasını engelleyebilecek. Ayrıca, yeni Samsung uzaktan kumandanın tamamı geri dönüştürülmüş plastik atıklardan üretildi.

.

Samsung, Neo QLED TV’lerini Tanıttı!

.

QN900A ve QN90A olacak şekilde iki model bulunuyor. Yeni TV’lerde Quantum Mini LED adında yeni ışık kaynakları bulunuyor. Ayrıca Neo QLED TV‘ler için özel olarak optimize edilmiş yeni bir Neo Quantum GPU‘su bulunuyor.

.

Samsung, Neo QLED TV’lerini Tanıttı!

.

QN900A, modelinde neredeyse çerçeve bulunmuyor. Infinity One tasarımına sahip bu model, 8K çözünürlüğü olan bir akıllı TV. QN90A modeli ise 4K çözünürlüğe sahip. İki TV arasındaki tek fark çözünürlük gibi duruyor. Ayrıca her iki TV de, Samsung Health, Super Ultrawide GameView ve Google Duo gibi özelliklerden faydalanıyor.

.

Samsung, Neo QLED TV’lerini Tanıttı!

.

Quantum Mini LED adı verilen bu yeni ışık kaynağı teknolojisi, bilinen LED’lerin aksine kırkta bir inceliğe sahip. Yeni Neo QLED TV’lerde Q-Symphony adı verilen bir ses teknolojisi kullanılıyor. Bu ses teknolojisiyle birlikte TV’de bulunan hoparlörler barındırdıkları sensörler sayesinde odanıza en uygun olacak ses ayarını yapabiliyor. TV’de bulunan hoparlörler Samsung sound bar’la senkronize bir şekilde çalışabiliyor. Bu sayede daha derin bir ses deneyimi elde ediyorsunuz.

.

Multi View özelliği de bulunan yeni Neo QLED TV‘lerde ekranı dörde bölebiliyoruz. Ayrıca Samsung, Samsung TV Plus uygulamasını da tanıttı. Samsung TV Plus mobil uygulaması ile bölünen ekranlardan istediğinize telefonunuzdaki görüntüyü yansıtabiliyorsunuz. Tanıtılan bu uygulama ile birlikte Samsung da internet yayıncılığı sektörüne girmiş oldu.

.

Samsung, Neo QLED TV’lerini Tanıttı!

.

Samsung Neo QLED TV‘ler dört farklı cihazdan gelen görüntüyü tek bir ekranda işleyebiliyor. Bu sayede kullanıcıya dört farklı oyun konsolunu Neo QLED TV‘ye bağlayabilme ve bunları aynı anda kullanabilme imkanı sunuyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *