Son zamanlarda PlayStation 5 DualSense kayması sorunları hakkında çok şey duyduk, ancak görünen o ki sorunlu denetleyicileri olan tek şirket Sony değil. Microsoft’un yeni Xbox Kablosuz Oyun Kumandası bazı insanlar için düğme basışlarını kaydetmekte başarısız oluyor, bu hem Xbox konsollarında hem de PC’de mevcut bir sorun. Redmond firması sorunu kabul etti ve bir düzeltme üzerinde çalışıyor.

.

Microsoft, yeni Xbox denetleyicilerinde yanıt vermemeyle ilgili sorunu kabul ediyor, düzeltme üzerinde çalışıyor

.

Sürüklenme, kontrolörler üzerinde yıllardır bir sorun olmuştur. En ünlü sorun, Nintendo’nun JoyCons’udur, ancak Microsoft’un 180 $ ‘lık Elite Controller da dahil olmak üzere önceki Xbox One denetleyicileri aynı sorunu yaşıyor.

.

Geçen ay bazı PS5 DualSense birimlerinin sapma yaşadığına dair raporlar geldi ve bu durum Sony’nin bu konuda sınıf davası açmasına neden oldu . Nintendo ve Microsoft, kontrolörleri üzerindeki sınıf eylemleriyle de ilgileniyor.

.

.

The Loadout tarafından bildirildiği üzere , Xbox Series X / S ile birlikte gelen yeni Xbox Kablosuz oyun kumandası, zaman zaman düğme basışlarını kaydedemiyor . SK Lee adlı bir kullanıcı, denetleyicilerden birini Logitech F310’dan yükseltme olarak satın aldı, ancak Y düğmesinin genellikle çalışmadığını fark etti, bu özellikle çoğunlukla FIFA oynayan biri için can sıkıcı bir durum.

.

A ve X düğmelerinin de Y düğmesi kadar sık ​​olmasa da ara sıra başarısız olduğunu belirten SK Lee, “Denetleyici, 15 dakikalık bir oyunda beni sürekli olarak defalarca başarısızlığa uğrattı,” dedi. Artık Logitech kontrol cihazlarına geri döndüler.

.

Microsoft, durumun farkında olduğunu ve bir çözüm üzerinde çalıştığını söyledi, ancak ne zaman geleceğini veya neyi gerektirebileceğini bilmiyoruz. Şirket, “Microsoft olarak, tüm ürünlerimizi sıkı kalite güvence testlerinden geçiriyoruz ve müşterilere benzersiz bir oyun deneyimi sunmayı taahhüt ediyoruz” dedi. “Bazı oyuncuların yeni Xbox Kablosuz Oyun Kumandaları ile yanıt vermiyor olabileceğinin farkındayız ve ekiplerimiz aktif olarak bir çözüm üzerinde çalışıyor. En iyi deneyim için, müşterileri yardım için Xbox Desteği’ni ziyaret etmeye teşvik ediyoruz.”

.

Bir son söküm DualSense kumandanın sorunun bir parçası gösterdi Sony, iFixit göre diğer şirketler, bir gibi düşük dayanıklılık ile kullanım bileşenleri “konsolları alıcıların kısmında kasıtlı maliyet tasarrufu hesaplama,” ile birlikte.

.

Genel sorumluluk reddi beyanı, tüm yeni Xbox Kablosuz Oyun Kumandalarının bu sorunu yaşamamasıdır; bu yazar birkaç aylık kullanımdan sonra iyi çalışıyor. Ancak, özellikle 60 $ ve daha fazlasına mal olduklarında, yeni cihazlarda bildirilen bu kadar çok sorun görmek hayal kırıklığı yaratıyor.

.