Teknoloji Haberleri

Microsoft’un Windows 10 Mayıs Güncellemesini Geciktireceği Açıklandı

Bir süredir beklenen Windows 10 Mayıs güncellemesi için dün bir yama daha yayınlayan Microsoft’un birkaç hafta daha zamana ihtiyacı olduğu açıklandı. Güncellemenin genel kullanıma açılması için kullanıcıların bir süre daha beklemesi gerekecek gibi gözüküyor.

Microsoft bir süredir Windows 10 güncellemesi üzerinde çalışıyordu. Kullanıcılar yeni yazılımı son derece merakla uzun zamandır beklemekteydi. Mayıs ayının da gelmesiyle beraber yeni güncellemeye kavuşacaklarını düşünen kullanıcılar bu sefer yanıldı gibi görünüyor çünkü dün güncellemeye dair bir yama yayınlayan Microsoft’un bu hamlesinden sonra şuan Windows 10 güncellemesinin bir süre daha gecikeceği yönünde yorumlar yapılmakta.

 

Windows 10 20H1 versiyon 2004 şeklinde adlandırılan güncellemenin dün yayınlanan yamasından sonra kimi kaynaklar yakında tüm kullanıcılar için yayınlanacağı yorumunu yaparken kimileri de bu yeni yamanın asıl sürümü geciktireceği tahminlerinde bulunuyor. Gecikmeyle ilgili kamuoyuna yapılan herhangi bir resmi açıklama olmasa da çeşitli kaynaklar bu yeni durumdan sonra kapatılması gereken bir güvenlik açığının ortaya çıktığını ve bu yüzden de kullanıcıların bir süre daha bekleyeceğini öne sürüyor. Ayrıca onaylanmamış bir kaynak da güncellemenin normal şartlarda 12 Mayıs tarihinde kullanılabilir olabileceğini ancak şimdi ortaya çıkan sorunun bu tarihi bir ile iki hafta arasında ileri atabileceğini bildiriyor.

 

Pek çok kaynaktan tahminler yapılıyor

 

Yine başka bir kaynakta şirketin Mayıs sürümü için 12 Mayıs tarihinde, geliştiriciler için ise 28 Mayıs tarihinde genel kullanıcılar için bir güncelleme yapacağı şu sıralar ısrarla vurgulanmış durumda. Microsoft cephesinden henüz konuyla ilgili herhangi olumlu ya da olumsuz bir resmi açıklama yapılmadığını da belirtelim. Zaten tahminlerde bulunan  kaynaklar da her ne kadar tarih vererek ilerleseler de Microsoft’un bunu resmi olarak açıklamadığını ve tarihlerde değişiklik olabileceğini belirtiyorlar.

Güncelleme için daha çok hata düzeltmelerine odaklandığı düşünülen Microsoft’un Windows 10 2004 olarak bilinen sürümünü bugüne kadar zaten pek çok kez güncellediği biliniyor. Bu genel yavaşlık durumunun dünyayı etkisi altına alan koranavirüs salgını yüzünden olduğunu tahmin eden Windows kullanıcıları forumlar ya da iletişim mecraları üzerinden konuyu sürekli tartışır durumdalar. Bakalım son sürüm ne zaman serbest hale getirilip kullanıma sunulacak, biz de merakla bekliyoruz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: