Teknoloji Haberleri

Samsung, Güney Kore’de smartwatch kan basıncı takibini gerçekleştirdi

Samsung, Güney Kore’de Sağlık Monitörü uygulamasını yayınlayarak Galaxy Watch Active 2 akıllı saat için kan basıncı takibini mümkün kıldı . Sunum programın biraz ilerisindedir; Samsung daha önce uygulamanın Nisan ayında Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı’ndan onay aldıktan sonra bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceğini söyledi .

Galaxy Watch Active 2 hala geleneksel bir tansiyon manşetinin tam yerine geçmeyecek; aslında, uygulamayı her dört haftada bir kalibre etmek için birini kullanmanız gerekir. Bu gerçekten en iyisi için – optik tabanlı sensörler teknik olarak sadece kendi başlarına doğru bir okuma yapmak yerine kan basıncındaki değişikliği ölçebilir . Temel olarak geleneksel bir okuma ile Samsung’un uygulaması, zaman içinde veya doktora ziyaretler arasındaki eğilimleri izlemek için daha yararlı olmalıdır.

Samsung, Sağlık Monitörü uygulamasının Güney Kore’de bu yılın üçüncü çeyreğinden itibaren EKG (elektrokardiyogram) kalp izlemesini de destekleyeceğini söyledi. Bu , Apple’ın 2018’de Apple Watch Series 4 ile tanıttığı bir özellik olsa da, kan basıncı takibi için yerel destek sunmadı.

Samsung, bu özellikleri Güney Kore’nin dışına çıkarma planlarının ayrıntılarını açıklamadı. Bu tür çabalar yerel düzenleyici kurumların onayına bağlı olacaktır.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: