Mini-LED Ekranlı İPad ve MacBook Üretimi İçin Müjde! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Mini-LED Ekranlı İPad ve MacBook Üretimi İçin Müjde!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mini-LED Ekranlı İPad ve MacBook Üretimi İçin Müjde!

Mini-LED ekranlı iPad ve MacBook modelleri için gün sayanların yüzünü güldüren bir gelişme yaşandığı iddia edildi. Apple hakkında yaptığı analizlerle tanınan Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu konu için hazırladığı yeni stratejiyi açıkladı.

.

Mini-LED sektöründe artan rekabeti takip eden ABD menşeli teknoloji devi, bu ekranın kendi kullanıcıları tarafından benimsenmesi için elinden geleni yapacak ve bu süreci hızlandırmaya çalışacak. Bu hamle nasıl bir kazanç sağlayacak?

.

Mini-LED ekranlı iPad ve MacBook modelleri ne zaman gelecek?

 

Daha önce Apple’ın bu sektördeki ihtiyacını Epistar’ın karşılayacağı söyleniyordu ancak Sanan Optoelectronics’in bu ekranı üretme konusundaki hızı Apple’ın kararını değiştirmesini sağladı. Bundan böyle Apple ile Sanan Optoelectronics ikilisinin projelerine şahitlik edeceğiz.

.

Mini-LED piyasasındaki rekabetin artması hem Apple’ın hem de kullanıcıların işine yarayacak. Zira bu tür bir ekran üretmenin maliyeti 85 dolardan 45 dolara düşecek. Bu da fiyatlara yansıtılacak.

Mini LED ekranlı iPad

Kuo, bu ürünlerin 2021 yılında piyasaya sürüleceğine inanıyor. Ünlü analiste göre önümüzdeki yıl satılması planlanan iPad modellerinin yüzde 30’u ila yüzde 40’ı boyutu küçük olan LED ekranlarının eşlik ettiği tabletler olacak. Kuo, bu oranın MacBook modellerinde ise yüzde 20 ila yüzde 30 arasında olacağını düşünüyor.

.

Yapılan hesaplamalara göre Sanan Optoelectronics’ın Apple’dan elde edeceği pazar payı 2021 yılında yüzde 20 ila yüzde 30 arasında olacak. Bu oranın 2022 yılında yüzde 45 ila yüzde 55 aralığında olacağı söyleniyor.

Mini LED ekranlı MacBook

Mini-LED ekranları ilk olarak iPad Pro tabletlerinde göreceğiz. Bu ekranlar daha sonra yeni MacBook ürünleri ile tanışacak. Bu sektörün Çin’de çok rağbet görmesi Apple’ın acele etmesine neden oluyor.

.

Bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: