«
indir (30)

Geçen yıl Motorola bize Snapdragon 800 serisi yonga setli bir Moto G telefon sözü verdi . Bugün, Snapdragon 870 tarafından desteklenen bir akıllı telefon olan Moto G100’ü tanıttı . Yonga seti telefonun tek öne çıkan özelliği değil, Motorola da bu kategorideki pek çok telefonda bulamayacağınız bazı yazılım özelliklerini içeriyor.

Moto G100, 90 Hz yenileme hızına ve HDR10’a sahip 6,7 inç LCD CinemaVision ekrana sahiptir. Ön tarafa bakan iki kamerası için sol üst köşede iki delik vardır. Pazara bağlı olarak, telefonda 8GB veya 12GB RAM ve Snapdragon 870 işlemci ile eşleştirilmiş 128GB veya 256GB depolama alanı bulunuyor.

Telefonun arkasında dört kamera var – 64MP ana kamera, makro kamera olarak çift görev yapan 16MP ultra geniş açılı kamera. Ultra geniş açılı kameranın ayrıca bir halka flaşı vardır, böylece makro nesneleriniz aydınlatılır. Portre görüntüleri için ana kamera ile çalışan 2MP derinlik sensörü ve sonuncusu lazer otomatik odaklama için bir TOF kamera var. Telefonda ayrıca ses yakınlaştırma özelliği vardır. Önde 16 MP ana kamera ve 8 MP ultra geniş açılı kameranız var.

Moto G100, Snapdragon 870 işlemci, dörtlü kamera, 5000mAh pil ve daha fazlasıyla piyasaya sürüldü

Batarya kapasitesi 5000mAh’dir ve Motorola 40 saatten fazla kullanıma sahiptir. 20W TurboPower hızlı şarjı destekler. Moto G100’de yana monte edilmiş bir parmak izi tarayıcı, NFC, Wi-Fi 6, bir ses girişi ve bir nano SIM yuvası bulunur. Telefonun resmi bir IP derecesi yoktur, ancak su geçirmez bir kaplamaya sahiptir.

Moto G100, Android 11 çalıştırır ve “Hazır” adı altında bir dizi kullanışlı yazılım özelliğine sahiptir. Özelliklerden biri, telefonu harici bir monitöre bağlamanıza ve bir Bluetooth klavye ve fareyi eşleştirmenize olanak tanır, böylece onu bir masaüstü bilgisayar olarak kullanabilirsiniz. Artırılmış ekran özelliği, görevlerinizi kolayca tamamlamanıza olanak tanır.

En sevdiğiniz şovların ve filmlerin keyfini çıkarmak için harici bir ekrana veya TV’ye de bağlayabilirsiniz. Diğer bir özellik, bir TV’de veya harici ekranda oyun oynamak için özel olarak tasarlanmıştır. Motorola, kullanıcı için bir konsol deneyimi sağladığını söylüyor. Bu modda, bir Bluetooth kontrol cihazını telefonla eşleştirebilirsiniz.

Moto G100, Snapdragon 870 işlemci, dörtlü kamera, 5000mAh pil ve daha fazlasıyla piyasaya sürüldü

Son fakat en az değil, harici bir ekrana veya TV’ye bağlandığında video görüşmeleri için telefonun ana arka kamerasını kullanmanıza izin verir. Kamera, akıllı yazılım sayesinde hareketi de izler. Telefonunuzu harici ekrana bağlı tutarken şarj etmenizi sağlayan dahili soğutma fanına sahip özel bir yuva vardır.

Fiyat ve Kullanılabilirlik

Moto G100 üç renkte gelir: Yanardöner Gökyüzü, Yanardöner Okyanus ve Arduvaz Grisi. Renk ve konfigürasyon pazardan pazara değişir. Ayrıca, bazı bölgelerin satın alma işleminizle birlikte bağlantı istasyonunu içereceği, bazılarının ise bir HDMI kablosu içereceği bildirildi.

Meksika’da, telefon 8 + 128GB sürümü için 12.999 Peso (~ 623 $) olarak fiyatlandırılırken, Brezilya’da 12GB RAM ve 3.999 R $ (~ 709 $) karşılığında 256GB depolama ile birlikte gelir ve bir çift Motorola TWS kulaklık içerir. İngiltere’de 8 + 128GB sürümü için fiyatı 449,99 £ ‘dır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *