NASA Perseverance Rover iniş sitesi resmi bir isim aldı | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

NASA Perseverance Rover iniş sitesi resmi bir isim aldı

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

NASA Perseverance Rover iniş sitesi resmi bir isim aldı

NASA, Mars’taki Perseverance Rover iniş alanına resmi bir isim verdiğini duyurdu. İniş yeri resmi olarak “Octavia E. Butler Landing” olarak adlandırılmıştır. Octavia E. Butler, geç dönem Amerikan bilim kurgu yazarıdır. İniş sahasının resmi adını kutlamak için NASA, yörüngedeki Mars Keşif Orbiterinde Yüksek Çözünürlüklü Görüntüleme Deneyi HiRISE kamerasından bir görüntü paylaştı.

Görüntüyü yakalayan kamera HiRISE, Tucson’daki Arizona Üniversitesi tarafından yönetiliyor. Mars Keşif Orbiter, Caltech’in Pasadena, California’daki bir bölümü olan NASA Jet Propulsion Laboratory tarafından yönetiliyor. Butler, Pasadena, California’da doğdu ve 24 Şubat 2006’da vefat etti. Butler, Amerikalı bir bilim kurgu yazarıdır ve birçok kez Hugo ve Nebula ödüllerini almıştır.

NASA Perseverance Rover iniş sitesi resmi bir isim aldı

2021 itibariyle, MacArthur Bursu alan tek bilim kurgu yazarıdır. Azim, Kızıl Gezegen’in yüzeyindeki görevine yeni başlıyor ve birincil görev astrobiyolojidir. Uzay aracının hedefleri arasında eski mikrobiyal yaşamın işaretlerini aramak var. Azim ayrıca gezegenin jeolojisini ve geçmiş iklimini karakterize etmeye çalışacaktır.

Azim, kısmen Mars’ın gelecekteki insan keşiflerinin önünü açmaya yardımcı oluyor ve Mars kayalarını ve regolitini gelecekte geri almak için toplamak ve depolamak için ilk görev olacak. Gelecekteki NASA görevleri, numuneleri ESA ile işbirliği içinde alacak. Uzay aracı, gezegenin yüzeyinden mühürlenmiş örnekleri toplamak ve analiz için Dünya’ya geri göndermek için Mars’a gönderilecek.

NASA Perseverance Rover iniş sitesi resmi bir isim aldı

NASA, gezegenin yüzeyine gönderilemeyen aletlerle derinlemesine çalışma için dünya çapındaki bilim adamlarının eline Mars’tan gerçek örnekler almak istiyor. NASA, gelecekteki bilim adamlarının bugün mevcut olmayan araçları ve yöntemleri kullanarak araştırması için bazı örnekleri de saklayacaktır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: