«
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp bomba gibi özellik getiriyor! Sizin yerinize onlar konuşacak

WhatsApp bomba gibi özellik getiriyor! Sizin yerinize onlar konuşacak

Ekran görüntüsü 2022-06-29 224904

WhatsApp, Avatar özelliğiyle dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar görüntülü arama esnasında Avatar kullanabilecek.

Dünya genelinde 2 milyardan çok kullanıcıya sahip olan mesajlaşma platformu WhatsApp, sınırları genişletiyor. Metin mesajının yanı sıra fotoğraf, video, belge, ses dosyası, görünümlü ve sesli arama imkanları yayınlayan program yeni bir ismim atıyor. Son olarak şirket, kullanıcılarının emoji ile yapabileceklerinin sınırlarını artırıyor. WhatsApp, avatar ile görünümlü aramalarda katılım sağlamanıza izin verecek.

WhatsApp, görünümlü arama esnasında Avatar alternatifi getiriyor

Meta, Snapchat’in Bitmoji’si ve Apple’ın Memoji’sine rakip olarak Avatar’ı tanıttı. İlk olarak Facebook amacıyla duyurulmuş olan Avatarlar, ardından Instagram’da da meydana çıktı. Şimdi ise bu özellik WhatsApp’a geliyor. Son yayınlanan beta güncellemesi de Avatarlar’la alakalı yeni bir özelliği gösteriyor.
Yeni özellik yardımıyla kullanıcıları, görünümlü arama esnasında ‘Avatar’a Geç’ isimli bir seçeneğe sahip olacak. Görüşme derhal da karşıdaki kişiyle Avatar vasıtasıyla sohbete devam edebileceksiniz. Bu özellik, kullanıcıların arama esnasında düz kamera görüntüsü ya da profil resmi kullanmak yerine alternatif olarak Avatarlar’ı kullanabileceği manasına geliyor.
Ekran görüntüsünde, kullanıcıların Avatar’ına geçmek amacıyla basması gereken düğme yer alıyor. Şu anda test ismimında olan özelliğin gelmesinin bir diğer sebebi de var. Kullanıcılar, Instagram ve Facebook’ta bulunduğu gibi takım ya da bireysel sohbetlerde Avatar çıkartmaları da gönderebilecek. Ek olarak, ‘Avatarı Düzelt’ opsiyonunun olacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Bu özellik hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunulacak. WABetaInfo bilhassa alakalı bir açıklama yaptı. “Görüntülü arama ekrderhal, gelecekteki bir güncelleme düştüğünde derhal avatarımıza geçmemizi gerçekleştiren yeni bir alternatif olacak.”
Bunların yanı sıra, ‘Avatar Editörü’ isimli yeni bir seksiyon olacağını da söyledi. Bu bölgede kullanıcılar, kendi avatarlarını oluşturacak ya da avatarlarını özelleştirecek. Merakla beklenilen WhatsApp avatar özelliğinin ne vakit kullananlara sunulacağı hakkındaysa rastgele bir bilgi yer almıyor.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *