«
i (2)
Ferrari ile adını duyurduktan sonra Formula 1’in efsane ismi haline gelen Michael Schumacher’in yaşadıklarını konu alan Netflix belgeseli, bugün yayınlandı.
Formula 1 hayranları, uzun süredir 7 kez dünya şampiyonu olmuş olan Formula 1 efsanesinin belgeselini bekliyordu. Zaferlerle dolu fakat herkesi yasa boğan bir son ile beraber pistlere ve ailesine bile veda etmiş olan Schumacher’in belgeseli bugün çıktı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında fragmanı yayınlanan belgesel, Schumacher’in F1’e attığı ilk adımı, kariyeri boyunca kırdığı rekorları ve yıllardır komada kalmasına yol açan hazin kazayı anlatıyor.

Michael Schumacher’in nasıl biri olduğundan bahsetmemize gerek yok diye düşünüyoruz. Kendisi, Formula 1 yarışlarına ilgisi olmayan insanlara bile adını duyurmuş, kariyeri boyunca verdiği mücadele, yardımseverliği ve alçak gönüllü oluşu ile gönüllerde taht kurmuş bir isimdi.

1991 yılında Formula 1’e katılan, 2000’li yıllardan itibaren de yarışlarda altın yıllarını yaşayan Schumacher, 2014 yılında talihsiz bir kaza yüzünden komaya girdi. Efsane pilotun sağlık durumu net olarak bilinmiyor, ailesi bu konuyu gizli tutmak istese de Schumacher’in yakınlarını bile tanıyamadığı dile getiriliyor.

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *