«
Netflix

Rusya, teknoloji devi firmalara karşı kampanyasını sürdürüyor. Şimdi, Rus hükümeti, platformlarında devlet destekli TV kanallarını içermesi gereken Netflix gibi çevrimiçi video/film akış hizmetlerini hedefliyor .

Göre Moskova Times (Via 9to5Mac ), ülkenin iletişim regülatör, Roskomnadzor, sadece aynı zamanda onların userbase 20 yerel federal televizyon kanalları sunmanın yabancı akışı hizmetlerini zorunlu edeceğini açıkladı. Bu düzenleme ilk olarak 2020’nin sonlarında tanıtıldı ve Mart 2022’den itibaren yürürlüğe girecek. Dolayısıyla şimdi, Rus hükümetinin yönettiği 20 kanaldan Netflix ve diğer akış hizmetleri, ülkenin amiral gemisi “Kanal Bir”i yayınlayacak. Ortodoks kilisesi kanalı “Spalar” ve daha fazlası.

Ayrıca hükümet, akış hizmeti sağlayıcılarının yerel düzenlemelere ve yasalara uymasını da istiyor. Başka bir deyişle, bu şirketlerin “aşırılıkçılığı” ve hatta LGBTQIA+ ile ilgili içeriği tanıtan filmleri sergilemelerine izin verilmez. Roskomnadzor, yasaların günlük olarak düzenli olarak 100.000’den fazla kullanıcı getiren tüm bu akış hizmetleri için de geçerli olduğunu da sözlerine ekledi. Dolayısıyla, değişikliklerin diğerlerinin yanı sıra Netflix ve Amazon Prime Video beğenilerini etkilemesini bekleyebiliriz.

Hükümetin son hamlesi de teknoloji devlerini dizginleme çabalarıyla uyumlu. Daha önce Apple, Facebook ve Google gibi yabancı şirketlerin faaliyetlerini kısıtlamaya çalışmış, firmalara olası bir yasağı önlemek için ülke içinde yerel ofisler kurmalarını şart koşmuştu. iPhone üreticisi , hükümetin şirketlerden üçüncü taraf ödeme seçenekleri de sunmasını talep ettiği App Store’a karşı bir antitröst davasıyla karşı karşıya kaldı .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *