«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Ünlü Sanatçımız Refik Anadol, Teknoloji Devi Samsung ile NFT İş Birliğini Duyurdu!

Ünlü Sanatçımız Refik Anadol, Teknoloji Devi Samsung ile NFT İş Birliğini Duyurdu!

refik-anadol
Samsung NFT destekli akıllı TV’larını duyurmasından sonra ünlü sanatçı Refik Anadol, dünya teknoloji devi Samsung ile iş birliği yapacağını açıklamıştı. Yani Refik Anadol yapay zeka temelli olan sanat eserlerini, Samsung’a ait olan akıllı TV’larda sergileyecek.

Samsung’un 2022 model MICRO LED, Neo QLED ve Lifestyle serilerinde akıllı özellik olacağı kaydedildi. Heyecan verici NFT gelişmesi ve iş birliği üzerine ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da kendinden söz ettiren Refik Anadol bizleri oldukça mutlu etti.

Sanatın yapay zeka ile buluşmasının ve bu alandaki gelişmelerin dünya genelindeki önemli temsilcilerinden birisi olan 37 yaşındaki Anadol, Samsung ile yaptığı iş birliğini kişisel Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Yaptığı paylaşımda Anadol, Samsung ile yaptığı NFT iş birliği kapsamında eserlerini paylaşacak olmaktan oldukça heyecanlı olduğunu ifade etti.

Sanatçı kimliğinin haricinde Kaliforniya Üniversitesi Medya Sanatları Okulu’nda eğitim görevlisi olarak yer alan Anadol’un bir video eseri daha öncesinde NFT üzerinden 87 bin dolara, yani 1.133.958 TL’ye alıcı bulmuş; bundan sonrasında ise Anadol’un başka bir NFT eseri tamı tamına 66.473.400 TL’ye tekabül eden 5,1 milyon dolara satılmıştı.

Oldukça büyük paraların çevrildiği NFT piyasasında ülkemizden bir isimin de böylesine büyük bir satışı gerçekleştirmesi oldukça mutluluk verici.

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *