Netflix’ten Sıkılanları Sevindirecek Yeni Özellikler! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Netflix’ten Sıkılanları Sevindirecek Yeni Özellikler!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix’ten Sıkılanları Sevindirecek Yeni Özellikler!

Geçtiğimiz haftalarda ‘Türkiye’den çekiliyor’ iddiaları nedeniyle adından sıkça söz ettiğimiz Netflix’te kullanıcıların yaşadığı problemlerden birisi de, içerik bulmak. Binlerce farklı içerik bulunuyor olsa da, son dönemde kullanıcılar izleyecek yeni dizi ve film bulmakta zorlandıklarını bile getirmeye başladı. Bu kapsamda sunulan seçeneklerden bunalanlar için Netflix Karışık Oynatma özelliği yolda.

Netflix Karışık Oynat Özelliği Test Ediliyor!

“Shuffle Play” olarak adlandırılan ve şu anda TV uygulamasında test edilen bu buton, Netflix’in profil sayfasında yer alıyor. Size ait profili seçtikten sonra Karışık Oynama butonuna tıklamanız halinde rastgele bir içerik açılıyor.

Netflix’ten Sıkılanları Sevindirecek Yeni Özellikler!

Bu içerik rastgele seçiliyor olsa da, bazı kriterler dikkate alınıyor. Netflix’e yakın kaynakların yaptığı açıklamaya göre kullanıcıların daha önce izlediği dizi ve filmler, listelerine kaydettikleri içerikler dikkate alınarak tercih yapılıyor. Yani bu butonun, kullanıcıların zevklerine uygun içerikleri hızlı ve kolay bir şekilde bulmasını sağladığı dile getiriliyor.

İlk testleri geçen ay başlayan bu özelliğin herkese sunulup sunulmayacağı yani testleri tamamlayıp tamamlamayacağı şu anda bilinmiyor. Daha önceki dönemlerde Rastgele Bölüm ve Bir Şey Oynat gibi çeşitli seçenekler test edildi.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: