«
Nintendo

2017 yılındaki lansmanından bu yana 55 milyon adetten fazla satan Nintendo Switch, 2020 yılını güçlü bir şekilde bitirmek için kollarını sıvamış durumda. Şirket, beklenen talebi karşılamak için Nintendo Switch üretim kapasitesini artırdığını açıkladı.

.Nintendo

.

Nintendo Switch Üretim Kapasitesi Artırılıyor!

.

Özellikle koronavirüs pandemisi nedeniyle oyun konsolları üreten firmalar oldukça yoğun bir yıl geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Bu firmalardan biri de hiç kuşkusuz Nintendo oldu. 2017 yılında piyasaya sürdüğü oyun konsolu Switch için yeni siparişler almaya devam eden Nintendo, yılı rekor satışla kapatmayı hedefliyor.    Bloomberg’in haberine göre  Nintendo hedefini yüzde 20’ye kadar artırmak istiyor. Bu da halihazırda yılda 30 milyon konsol üretmek anlamına geliyor. Bu rakam Ağustos ayında 25 milyon iken , şimdi daha da artmış durumda.

.

Koronavirüs salgını nedeniyle büyük bir talep açlığı oluşurken, Switch’i Nintendo’nun ana pazarı olan Japonya’da bile bulmak zorlaşmış durumda. Zira insanların evlerinde kalmalarıyla meydana gelen boşlukta oyun konsollarına sarıldığı oldukça rahatlıkla görülüyor. Buna en büyük örnekse, Mart ayında piyasaya çıkmasına rağmen 22 milyon satış adedi yakalayarak inanılmaz bir başarı elde eden Animals Crossing oyunu oldu.

.

Nintendo

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *