Nvidia DLSS 2.1 VR Desteği ile Geliyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Nvidia DLSS 2.1 VR Desteği ile Geliyor!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nvidia DLSS 2.1 VR Desteği ile Geliyor!

Nvidia DLSS 2.1 VR Desteği İle Geliyor!

DLSS 2.1’in 8K ve VR Desteği Sayesinde Oyunlarda Gözle Görünür FPS Artışı Yaşanacak!

NVIDIA Derin Öğrenme Süper Örnekleme, işlenmiş çerçeveleri akıllı bir şekilde yükseltmek için AI kullanan NVIDIA tarafından geliştirilen bir derin öğrenme tekniği olarak geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkmıştı. Oyun bazında ayrı ayrı eklenmesi gereken bu teknoloji, oyunu daha düşük bir çözünürlükte çalıştırarak ve çıktıyı neredeyse aynı ayrıntı düzeyine yükselterek önemli performans artışı sağlıyor. Nvidia DLSS 2.1 sayesinde, RTX 20/30 serisi GPU’larda yüzde 70’e varan bir performans artışı sağlanıyor.

Nvidia DLSS 2.1 VR Desteği ile Geliyor!

NVIDIA, bugün yeni DLSS 2.1’in 8K ile birlikte VR uyumluluğu ve dinamik çözünürlük desteği getireceğini duyurdu. DLSS 2.1‘in piyasaya sürülmesi, yeni nesil kulaklıklarda daha sürükleyici VR başlıklarının etkinleştirilmesine yardımcı olacak.

VR kaskaları tipik olarak 2880×1600’e kadar çözünürlüklerde tutarlı bir 90 FPS kare hızı bekleniyor. Valve Index gibi bazı VR kaskaları bunu 144Hz’e çıkaracak. DLSS teknolojisi, VR oyunlarının yerel olarak yarı çözünürlükte oluşturulmasına ve yüksek kare hızları ve kalitesi sağlamak için akıllıca yükseltilmesine olanak tanıyacak.

Nvidia DLSS 2.1 VR Desteği ile Geliyor!

PC sektöründe bir devrim olan DLSS teknolojinin yeni nesil oyun konsollarının ömrünü kısaltacağı ortada. Muhtemelen 3-4 yıl sonra hem Sony hem de Microsoft cephesinden ara nesil bir konsol göreceğiz. Özellikle RTX 30 serisinin hem fiyat açısından uygun olması hem de yeni nesilden 2 kat daha iyi performans sunması, Sony ve Microsoft’u korkutacak gibi görünüyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: