Teknoloji Haberleri

Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği Resmi Olarak Kuruluyor

Yeni yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği statüsü resmi olarak yürürlüğe konuldu. Dün yayımlanan Resmi Gazete’de yer alan statüye göre, birliğin merkezi İstanbul’da olacak ve yurt içinde gerekli yapılanmalar kurulabilecek.

.

.

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği Kuruldu

.

Ödeme ve elektronik para kuruluşları, birliğin faaliyete geçtiği tarihten itibaren bir ay içinde birliğe üye olacak. Birlik, üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, temsilcileri ve müşterileri ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak üzere meslek disiplini ve ahlakını korumak, dayanışma içinde çalışmasını sağlamakla yükümlü olacak.

.

Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları

.

Mesleğin gelişmesini sağlamak amacıyla eğitim tanıtım ve araştırma faaliyetlerinde bulunacak olan Birlik, üyelerin mesleğin gerektirdiği disiplin ve birlik içinde ihtiyaçlarına uygun olarak çalışmasını sağlayacak.

.

Kuruluş iktisadi menfaatlerin korunmasına ve mesleki konularda gelişimini sağlamak, haksız rekabetin önlenmesine ve ödemeler alanının genişlemesini temin etmek amacını benimseyecek. Görev süresi iki yıl olarak belirlenen yönetim kurulu, genel kurul tarafından seçilecek 13 asil ve 3 yedek üyeden oluşacak. Görev süresi dolan üyeler tekrar aday olabilecek. Birlik, disiplin cezası olarak uyarı ve kınama dışında 1000 ila 10.000 TL arasında değişen para cezaları da verebilecek. Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin ilk genel kurul toplantısının iki ay içinde düzenlenmesi tahmin ediliyor.

.

İlgili Resmi Gazete kararına buradan ulaşabilirsiniz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: