«
opera-mac

Opera, Opera tarayıcısının yeni Apple M1 Mac bilgisayarlarda performansı artırdığını duyurdu. Opera artık en yeni Apple M1 işlemcileri yerel olarak destekliyor. Apple, Mac bilgisayarlarını Intel’den kendi silikon yongalarına taşıdı ve Mac donanım ve yazılımının performansı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını sağladı.

Opera, M1 Mac kullanıcısının çevrimiçi deneyimini olabildiğince sorunsuz hale getirmek istediğini söyledi. Opera’nın en son sürümü ile tarayıcı, yeni Mac donanımında önceki nesilden iki kat daha hızlı çalışır. Opera, bunun favori web sitelerine daha hızlı erişim ve WhatsApp, Telegram, Twitter ve Instagram gibi entegre Opera özelliklerine daha hızlı geçiş anlamına geldiğini söylüyor. Tüm bu özellikler kenar çubuğunda toplanmıştır.

Opera ayrıca, bilgisayar tarayıcısını iOS ve Android’de Opera ile bağlayan Flow özelliğine hızlı bir şekilde erişmek için özel klavye kısayollarını da destekliyor. Bağlantı, notlar, resimler, bağlantılar ve dosyalar göndermek için tüm cihazlarla uçtan uca şifreli sohbete izin verir. Kullanıcılar ayrıca Opera yerleşik Crypto Wallet ve Player özelliği için kısayollar oluşturabilirler. Player özelliği, Apple Music, Spotify ve YouTube Music’teki favori içeriklere açılan bir kapıdır.

Opera tarayıcısında kenar çubuğunun altındaki üç nokta simgesine tıklanarak özel klavye kısayolları özellikleri eklenebilir. Kullanıcılar, özelliğin yanındaki üç nokta simgesini tıklayıp ardından Kısayolları yapılandır’ı seçebilir. Ardından kullanıcılar özelliğin yanına kendi özel kısayollarını yazarlar.

Daha fazla ayrıntı isteyenler için, Opera buradaki en son güncelleme için tam bir değişiklik günlüğü sunuyor. Güncelleme, birden çok hata yaması ve diğer düzeltmeleri içerir. En son sürüm şu anda Mac kullanıcıları için indirilebilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *