«
elektrikli-kamyon-tesla-semiye-guclu-rakip-thor-trucks-et-one-3-1280x720

Alkolsüz içecek devi PepsiCo, yavaş yavaş dizel motorlu kamyonlardan Tesla tarafından üretilen yarı elektrikli kamyonlara geçişini görecek bir program başlattı . PepsiCo ve elektrikli araç üretiminde dünya lideri Tesla arasındaki işbirliği , şirkete göre bu yıl sonuna kadar 15 yarı elektrikli kamyon üretecek.

Yarı elektrikli kamyonların PepsiCo’ya teslimi hem PepsiCo hem de Tesla için önemli bir dönüm noktası olacak. Elektrikli araç üreticisi, yarı elektrikli kamyonu birkaç kaçırılan üretim hedefi ile üretirken çeşitli zorluklarla boğuştu. İlk yarı elektrikli araç prototipi Tesla tarafından 2017 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana geliştirmede ilerleme kaydetmeye devam etti. Üretimin bu yıl başlaması bekleniyor ve PepsiCo, kamyonları teslim alan ilk müşteriler arasında olacak.

Tesla’dan bu yıl üretilecek yarı elektrikli kamyon sayısı hakkında henüz bir gösterge yok. PepsiCo’nun ana müşterilerinden biri olarak programa dahil edilmesinin, meşrubat devinden beklenen talebi karşılamak için üretimi büyütme planları olabileceği anlamına gelebileceğinden emin olabiliriz.

PepsiCo, bu yıl içinde 15 Tesla Semi elektrikli kamyon teslim alacak

PepsiCo, 2017’de 100 kamyonluk bir ilk sipariş vermişti. Hedef şirket için azaltılmış bir emisyon profiline sahip olmaksa, bu sayı önemli ölçüde artabilir. PepsiCo, kamyonları Kaliforniya’daki üretim tesislerinden birini sıfır emisyonlu bir tesise dönüştürmek için kullanmayı planladı. PepsiCo bugün, California fabrikasının, kendisini net sıfır emisyonlara doğru ilerleten zengin bir yenilenebilir enerji seçenekleri karışımı kullandığını ortaya koydu.

Yarı elektrikli kamyon modellerinin tüm özellikleri henüz çıkmamış olsa da, 300 ila 500 mil arasında tam şarjda gidebileceği menzili ile 36 tona kadar yük taşıma kapasitesine sahip bir sınıf 8 kamyon olacağını biliyoruz. maliyeti 150.000 ile 180.000 $ arasındadır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *