«
images

OPPO, garip akıllı telefon tasarımları geliştirmesiyle tanınır. Aslında, şirket geçen yıl katlanabilir ekranlı OPPO X 2021’e sahip bir akıllı telefon duyurdu . Ayrıca zaman zaman ilginç tasarımların patentini de alır. Buna göre, son zamanlarda ön kamera tasarımına odaklanıldı. Bunlardan biri LetsGoDigital tarafından tespit edildi.

Göre raporda , OPPO ‘ın yeni bir patent, 28 Ocak tarihinde yayımlanmıştır 2021 O WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) de Guangdong Oppo Mobile Telecommunications tarafından geçen yıl uygulandı. Tasarım şemaları, özçekimleri çeşitli açılardan yakalamak için hareketli bir ön kamera gösterir.

Aşağıda görebileceğiniz gibi, ekranın üst kısmındaki düzenleme, bir tahrik motoru yardımıyla çalışır. Görünüşe göre, sensörü iki yönlü hareket ettirmek için bir ray braketinin içine yerleştirilmiş bir kılavuz bloğu kullanıyor. Yani, kamera uygulaması açıldığında, kullanıcılar ön kameranın konumunu ayarlayabilir ve onu sola / sağa hareket ettirebilir.

Bazı kullanım senaryoları, düz bakarken kullanıcıların yandan görüntülerini alıyor, Çeşitli görüntü kompozisyonlarını ayarlayın ve birden çok açıdan, rahat panorama özçekimleri ve daha fazlasını yakalayın.

OPPO, hareketli Selfie Kameralı bir Akıllı Telefon tasarımının patentini aldı

OPPO’nun bir açılır kamera ve yansıtıcı aynaya sahip son patenti, 360 derecelik bir panoramanın mümkün olabileceğini gösterdi. Başka bir tasarım patenti, özçekimler / video görüşmeleri için çıkarılabilir bir kamera düzeni gösterdi .

OPPO, Reno Serisi akıllı telefonlarla birlikte köpekbalığı yüzgeci şeklinde bir açılır modül getirdi . Şirket ayrıca Find-X serisi ile birkaç şey deniyor . Dolayısıyla, gün ışığına çıkarsa bu tasarımı hangi Seriye alacağını tahmin edemiyoruz.

Her iki durumda da, en son patent aynı zamanda her tarafta minimum çerçeveye sahip, kızartılmış bir ekran gösteriyor. Dahası, rapor, bu günlerde hiç akıllıca olmayan bir ekran içi parmak izi tarayıcısına sahip olduğunu söylüyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *