«
oppo

Dünyanın dört bir yanındaki elektronik şirketleri, katlanabilir akıllı telefonları tanıtma istepi bulunuyor. Şu zamana kadar sadece dört şirket bu başarıyı başardı ve bu şirketler Samsung , Huawei , Motorola ve Royole . Öte yandan, kalan popüler akıllı telefon üreticileri, son birkaç çeyrektir bu teknolojiyle ilgili patent başvurusunda bulunuyor. Bu şirketlerden biri OPPO ve bir tane daha başvurdu.

Çinli akıllı telefon üreticisi olan PPO, SuperVOOC hızlı şarj teknolojisi ve benzersiz tasarımlı telefonları ile tanınır. Fakat şirket hala katlanabilir bir akıllı telefon yayınlamadı. Her neyse, bir süredir bu tür cihazların patentini alıyor . Bu sebeble, şirketin yakında ticari bir katlanabilir akıllı telefonu piyasaya sürmesini bekleyebiliriz.

OPPO, katlanabilir akıllı telefon patenti aldı - inceleme.co

Bununla birlikte, Guangdong Oppo Mobile Telecommunications tarafından WIPO’ya sunulan yeni patent , şirketin önceki katlanabilir patentleri gibi tasarımı adına değil, menteşe için bir faydalı patenttir.

Bu patent Şubat ayında OPPO tarafından sunuldu, fakat sadece 3 Eylül’de doğrulandı ve yayınlandı. Her zamanki gibi, bu patent için belgeler LetsGoDigital dışında hiç kimse tarafından ortaya çıkarıldı ve yayın, bu menteşeye sahip bir akıllı telefonun son tasarımını 3D renderlarda hayal bile etti. .

OPPO Yardımcı Patent - Kapaklı Katlanabilir Akıllı Telefon Menteşe

Patent şemalarına ve belgelere göre, bu menteşe, şu anda mevcut katlanabilir akıllı telefonlarda bulunan diğer menteşelerden daha geniştir. Katlama ve açma sırasında ekran ile mahfaza arasındaki uzunluğu azaltmak için destek plakasına bağlanmış bir çift dönebilir kapak plakası vardır.

Bu menteşe aynı zamanda kullanıcıların telefon ekranını sırasıyla 30 °, 60 °, 90 ° ve 190 ° olmak üzere dört noktada sabitlemesine olanak tanır. Bu menteşe kapaklı katlanabilir olduğu için, Galaxy Z Flip’teki Flex Modu gibi kullanım durumlarını tahmin ediyoruz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *