OPPO, Vivo, Huawei ve Xiaomi'yi geride bırakarak Çin'deki en iyi akıllı telefon pazarına girdi | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

OPPO, Vivo, Huawei ve Xiaomi’yi geride bırakarak Çin’deki en iyi akıllı telefon pazarına girdi

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

OPPO, Vivo, Huawei ve Xiaomi'yi geride bırakarak Çin'deki en iyi akıllı telefon pazarına girdi

Bu Ocak 2021’de OPPO, tarihte ilk kez Çin’deki en büyük akıllı telefon pazar payına sahip oldu. Ayrıca Çin’deki 2 numaralı 5G üreticisi oldular. OPPO’nun Çin’deki akıllı telefon pazar payı 2021 Ocak ayında Vivo, Huawei, Apple, Xiaomi ve diğerlerini geçerek% 21’e ulaştı.

Counterpoint Research’ün Pazar Darbe Hizmeti’ne göre OPPO, Çin’in tamamında diğer tüm akıllı telefon markalarını geride bıraktıkları bir noktaya ulaştı. Markanın tarihinde, son birkaç aydır gişe rekorları kıran büyüme ile Çin’de bu noktayı ilk kez alıyorlar.

Counterpoint başına, OPPO’nun satışları 2020 yılının aynı ayına göre yıldan yıla% 26 arttı. OPPO akıllı telefon satışları da Aralık 2020’ye göre% 33 arttı. “OPPO, 2020’de ürün serilerini başarıyla yeniden konumlandırmayı başardı. “Counterpoint Research Kıdemli Analisti Varun Mishra” dedi. “Reno serisinin yeniden markalaşması ve selefinden daha düşük bir fiyat noktasında daha yetenekli bir cihazın piyasaya sürülmesi, OPPO’nun uygun fiyatlı premium segmenti yakalamasına yardımcı oldu.”

Oppo

Ayrıca, Huawei’nin ABD hükümetinin tedarik hatlarında kesintilere ve şirketin çeşitli markalarla işbirliği yapma becerisine yol açan yasal işlemlerle etkin bir şekilde aksamasına yardımcı oldu. Counterpoint’in de belirttiği gibi, Huawei’nin düşüşü “Xiaomi ve vivo’ya da fayda sağladı”.

Tabii ki, BBK Electronics şemsiyesi içinde yaşayan markaların her birini bir araya toplarsak, Çin ve dünyanın geri kalanında da korkunç bir etkisi var. BBK Group , OPPO, Vivo, Realme, OnePlus ve diğerlerini içerir.

OPPO, bir sonraki büyük akıllı telefonu olan OPPO Find X3 Pro’yu 11 Mart 2021’de piyasaya sürecek. Bu akıllı telefonun çıkış tarihi henüz bilinmiyor. Daha yeni OPPO güncellemelerini görmek için aşağıdaki zaman çizelgesine bir göz atın.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: