«
8a77e0b93e233b5d6455f2b95411753d

2020 yılında 5G teknolojisi, akıllı telefonlar için bir norm haline geldi ve üst düzey telefonların çoğu ve orta sınıf telefonlar, bu yeni nesil iletişim teknolojisine destek veriyor.

Fakat, insanlar veri tüketimi için Wi-Fi ağına 5G veya 4G’den daha fazla güveniyor. Yeni nesil Wi-Fi 6 artık amiral gemisi akıllı telefonlara dahil edildiğinden , bu da güncelleniyor .

Li-Fi Teknolojisi Patentli OPPO Akıllı Telefon

Şimdi, LetsGoDigital tarafından yayınlanan bir bilgiye göre OPPO, Wi-Fi’den çok daha hızlı olan Li-Fi teknolojisini destekleyen yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Li-Fi teknolojisi, Wi-Fi’ye alternatif olarak yıllardır geliştirilmektedir.

Wi-Fi gibi radyo dalgalarına güvenmek yerine, Li-Fi teknolojisi ışığı bir LED lambadan ve dolayısıyla adını – Light Fidelity’den kullanır. OPPO, şu anda yayınlanan Li-Fi destekli bir cihazın patentini aldı.

Patent, tam ekran tasarıma ve dar çerçevelere sahip bir akıllı telefonu göstermektedir . Görünür ön kamera yok, bu da ön kamera sensörü için bir açılır mekanizmaya sahip olduğu anlamına gelebilir.

Bir de, Li-Fi sensörü için olası yerleşimleri de gösterir – cihazın arka tarafındaki kamera modülünün hemen yanında veya ürünün üst kenarında. Sensör kare şeklindedir ve bir akıllı telefon ile Li-Fi iletişimini sağlamak için genlikteki değişikliği elektrik sinyaline dönüştüren bir fotodetektör olması olasıdır.

Şu anda, OPPO’nun bu teknolojiyi akıllı telefona nasıl uygulamayı planladığına dair bir rapor yok . Firmanın ticari bir ürün için bu seçeneği ciddi olarak değerlendirip değerlendirmediğinden bile emin değiliz. Ve eğer öyleyse, firmanın yakın zamanda onu başlatmasına pek ihtimal vermiyoruz.

Bu teknolojiyi dizüstü bilgisayarlara ve akıllı telefonlara dahil etmeye çalışan İngiltere merkezli bir girişim olan PureLiFi, geçen yıl Mobil Dünya Kongresi’nde aynı şeyi sergilemişti . O zamanlar, 2022 civarında bir yerde Li-Fi kullanan telefonları görebileceğimizi düşünmüştü.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *