«
OPPO

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, hem telefonları hem de ekosistem ürünleriyle oldukça sevilen firmalar arasında yer alıyor. Kısa süre önce katlanabilir ve yeni tasarım telefonlarını tanıtan şirket ile yenilikçi firma bu sefer de farklı bir kamera tasarımı ile patent başvurusunda bulundu.

.

Oppo’dan Yeni Patent Geldi: Prizmalı Kamera!

.

Oppo’da Kamera Tasarımında Yenilikçi Hareketler

.

Oppo, diğer akıllı telefon markaları pop-up kameralı telefonları tanıtımını sürdürürken; köpekbalığı yüzgeci (Shark-Fin) gibi farklı tasarımlı kamera modülüne sahip cihazları tanıttı. Şirket, şimdi de kameralarını telefonun arkasından gizlemesine izin verecek yeni bir açılır kapanır kamera modülünün patenti için başvuruda bulundu.

.

LetsGoDigital‘in aktardığı bilgilere göre bu akıllı telefon, gerektiğinde açılan bir çift kamera kurulumuna sahip olacak. Çift selfie kameralı açılır pencerelere sahip akıllı telefonlar görmemize rağmen, Oppo’nun yapmayı planladığı tasarım biraz farklı. Patente göre şirket, telefonun gövdesine ana kamera ve ultra geniş kamera destekli iki kamera yerleştirmeyi düşünüyor.

.

Oppo’nun Yeni Nesil Kamera Tasarımı Çalışma Şekli

.

Oppo’dan Yeni Patent Geldi: Prizmalı Kamera!

.

Açılır modülün içinde kamera sensörleri mevcut değil. Bunun yerine, cihazın her iki tarafındaki noktalarda, modül açıldığında bir selfie veya bir görüntü çekmesine imkan tanıyan iki prizması yer alıyor. Bu prizmalar, dışarıdan gelen ışığın sensöre yansımasını sağlayacak şekilde yerleştirilecek ve görüntü elde edilmiş olacak.

.

Periskopik kamera tasarımına oldukça benzeyen bu yeni tasarım; henüz patent sürecinde olduğu için detaylar ve pratik uygulamalar henüz belirgin değil. Ancak her iki prizmanın da tek bir görüntüyü yakalamak için kullanılabileceği öngörülüyor. Bu kamera modülünün test laboratuvarlarından çıkıp kolayca satın alabileceğiniz bir akıllı telefonda kullanılıp kullanılmayacağı henüz bilinmiyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *