«
indir (1)

OPPO, kız kardeşi Vivo ile birlikte açılır kamera mekanizmasının ilk uygulayıcılarından biriydi. Şirket ayrıca ara sıra garip tasarımların patentini de alıyor. Son zamanlarda, OPPO tarafından patentli dairesel bir açılır kamera modülü gördük . Bugün bir tane daha var ama bu sefer yansıtıcı aynaya sahip çift taraflı bir tasarım.

OPPO tarafından WIPO’da (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) dosyalanan ve LetsGoDigital tarafından tespit edilen patent Mart 2020’de uygulanmış ve aynı yıl Ekim ayında yayınlanmıştır. Buna göre, tasarım düz bir ekranı önde ve arduvaz arka panel gibi temiz gösteriyor. Kameraların nerede olduğunu merak edebilirsiniz. OPPO, Xiaomi gibi saklanmaya karar verdi.

Geçen hafta, yansıtıcı aynalı bir akıllı telefon tasarımına sahip bir Xiaomi patenti gördük . Benzer şekilde OPPO, açılır kamerasında bir ışık yolu saptırma aynası kullanıyor. Bununla birlikte, OPPO’nun patenti bir değil iki aynayı göstermektedir (ayna / prizma şekli Δ). Ek olarak, OPPO, kameraları sağlam tutmak için yalnızca yansıtıcı aynaların yukarı ve aşağı hareket etmesini sağlıyor.

OPPO, yansıtıcı aynaya sahip çift taraflı açılır kameralı bir Akıllı Telefon tasarımının patentini aldı

Pop-up tasarımı aynı hizada ve kameralar yukarı bakarken, aynalar genellikle onlara dik tutulur ancak istediğiniz fotoğraf türüne göre değiştirilebilir. Bu, onları hem Selfie hem de Arka kamera olarak kullanmasını sağlar. Ve sol / sağ taraftan ışık çekebilmesi, 360˚ panorama çekimleri için pasta üzerindeki krema.

Bunu özelleştirmek için, OPPO’nun patente göre yan tarafta bir düğme kullandığı söyleniyor. Bir kez tetiklemek onları Selfie atıcılarına dönüştürürken iki kez basmak ise geriye doğru işaret eder. Rapora göre bir seferde Tek Kamera aktivasyonu gibi diğer özellikler de mümkün olabilir.

Ayrıca, teknoloji ekran altı kameralara doğru ilerlediğinde , Samsung gibi şirketler de çeşitli açılır mekanizma tasarımlarını deniyorlar. Yine de, tıpkı diğer patentler gibi, OPPO’nun patentinin ticari bir cihaz olarak ortaya çıkıp çıkmayacağından emin değiliz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *