OPPO'nun Yeni Nesil Hibrit Zoom Teknolojisi, Tüm Odak Uzunluklarında Daha Keskin Görüntüler Getiriyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

OPPO’nun Yeni Nesil Hibrit Zoom Teknolojisi, Tüm Odak Uzunluklarında Daha Keskin Görüntüler Getiriyor

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oppo

OPPO , yeni nesil hibrit optik zoom teknolojisini tamamladı. Yeni kamera teknolojisi hala bir periskop lens kullanıyor ancak yeni bir konfigürasyona sahip. OPPO, yeni nesil kamera teknolojisinin, yığılmış periskop yakınlaştırma lens yapısı sayesinde daha iyi yakınlaştırma ve görüntü kalitesinde gelişme sağladığını söylüyor.

Yeni hibrit zoom teknolojisi, aşağıda gösterilen kurulumda 7 elementli bir lens kullanır. Üçe ayrılırlar ve odağı ayarlamak için birlikte çalışırlar. Modülün, lens gruplarından ikisinin esnek hareketi sonucunda 85 mm ila 135 mm odak uzunluğuna sahip olduğu söyleniyor. OPPO, f / 3.3 ve f / 4.3 diyafram açıklıkları kullanarak grupların lenslerin optik özelliklerini tam olarak kullanabildiklerini söylüyor.

OPPO yeni nesil hibrit yakınlaştırma teknolojisi modülü

Basın bülteninde, “Fusion, çok odak uzunluklu görüntü füzyon teknolojisi, çok kameralı görüş alanı hizalama teknolojisi ve odak sağlamak için süper çözünürlüklü algoritmaları bir araya getiren maksimum 32 MP çıkışlı yeni bir büyük sensör var” diyor. 85 mm ila 280 mm uzunluk kapsamı. “

OPPO, mühendislik ekibinin görüntüleme modülü yapısını yeniden inşa etmesi gerektiğini ve daha çok yönlü bir orta odak uzaklığı görüntüleme sistemi tasarlaması gerektiğini söyledi. Bu sistem, 16 bitlik yüksek hassasiyetli bir sürücü IC ve ilgili otomatik odaklama ve optik görüntü sabitleme modüllerinden oluşur.

Sürücü IC’nin görevi, iki esnek lens grubunun hareketini tam olarak kontrol etmektir. OPPO, daha uzun mesafelerde kademeli zum ihtiyacı üzerine geliştirildiğini söylüyor ve zum hassasiyetini önemli ölçüde artırarak kararlı ve daha keskin görüntüler sağladığını iddia ediyor.

OPPO'DAN YENİ NESİL HİBRİT ZOOM TEKNOLOJİSİ
OPPO yeni nesil hibrit yakınlaştırma teknolojisi modülü kamera örneği

OPPO, yeni kamera sistemiyle çekilmiş bazı örnek görüntüleri içeriyordu. Yukarıdaki görüntü, soldan sağa, 85 mm eşdeğer odak uzunluğunda ve 135 mm eşdeğer odak uzunluğunda geniş açıyla çekildi. Yeni sensör 4’ü 1 arada piksel gruplamayı destekler ve hem yakın hem de uzak mesafelerde tam HD’ye izin verir.

Oppo, yeni nesil hibrit zoom teknolojisi üzerinde çalıştığını duyurdu - Teknoloji Haberleri

Yeni hibrit yakınlaştırma teknolojisi, kullanıcıların 85 mm ve 135 mm odak uzaklıklarında çekim yapma şeklini geliştirdi. OPPO, kullanıcıların aydınlatmadaki karmaşıklıklar ve değişikliklerle bile gerçek ve doğru görüntüler alabileceklerini söylüyor. Yukarıdaki görüntüler önceki nesli 85 mm’de ve yeni nesil hibrit yakınlaştırmanın 85 mm eşdeğer odak uzunluğunu gösteriyor. Aşağıdaki resim, 135 mm odak uzaklığıyla çekilmiş ve sağdaki yeni hibrit yakınlaştırma teknolojisi ile çekilmiş örnekleri göstermektedir.

Oppo logo değişikliğine gitti! İşte yeni logo - TeknoBurada
Sağda yeni nesil teknoloji ile 135 mm’de çekilmiş örnek fotoğraf

OPPO, ticari bir cihazda yeni hibrit yakınlaştırma teknolojisini ne zaman beklememiz gerektiğini söylemedi, ancak bu yıl başka bir amiral gemisi çıkaracaksa, yeni kamera teknolojisiyle birlikte gönderilebilecek.                                                                         

 

                DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

               GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: