«
para-kazandiran-mobil-uygulamalar-android-ve-ios-2021-guncel-uygulamalar[1]

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

1)SweatCoin

Sweatcoin, son dönemde Türkiye pazarına giren yeni sayılabilecek bir uygulamadır. Uygulamanın genel mantığı yürümek üzerine kuruludur. “Yürüdükçe para kazan” sloganıyla pazara çıkan bu uygulama günlük belirli bir limit dahilinde yürüyüş yapmanızı ve karşılığında kendi para birimleri olan “sweatcoin” kripto parasını kullanıcılara ödüyor. Her 1000 adımda 0.95 sweatcoin veren uygulama,  20.000 sweatcoini tamamladığınızda ise son teknoloji akıllı telefon, 1000 dolar, uçak bileti gibi çeşitli hediyeler veriyor.

 

2) Wow App

Amerika menşeili bir diğer uygulama WowApp. Uygulama içinde belirli görevler barındırıyor ve kullanıcılara dolar bazında ödeme yapıyor. Uygulamanın içinde çeşitli görevler (reklam izlemek, sosyal medya etkileşimi sağlamak, oyun oynamak) mevcut ve bu görevleri yaptıkça kullanıcılar “wowcoin” kazanıyor. 100 wowcoin = 1 dolar şeklinde kur bilgisi oluşturmuşlar. Buna ek olarak 8 derinlikli kazanç denilen bir sistem daha var. Uygulamaya referans linkinden üye olan her kullanıcı, kazandıkça referans linkinin sahibi de belirli bir oranda kazanç sağlıyor.

 

3) PostBee

PostBee, bir sosyal medya kazanç uygulamasıdır. Kullanıcılara sundukları belirli görevler ile para kazandırmaktadır. Bu görevler bazen bir markanın Instagram gönderisini kendi profilinizde paylaşmak, bazen bir markanın sayfasını takip etmek olabilir. Bu sayede markalar organik etkileşim sağlamakta ve gerçek kullanıcılara kolaylıkla ulaşabilmektedir. Uygulamanın sabit bir ödeme ücreti yoktur. Bunun yerine kullanıcılara yollanan görevlerin değişken değerleri vardır ve uygulama görev yapıldığında bu bedeli kullanıcılara öder. Düzenli görev alabilmek için püf nokta ise Instagram hesabınızın minimum 500 takipçili bir hesap olması önerilmektedir.

 

4) Bounty

Bounty, bir görev yap – kazan uygulamasıdır. Uygulama içindeki konumunuza göre haritada belirli görevler çıkar. Bu görevleri kabul edip, tamamlayan kullanıcılar ise kazanç sağlamaktadır. Uygulamanın verdiği görevler genellikle bir mağazanın vitrinini fotoğrafını çekmek veya bir restorantın menüsünün fotoğrafını çekmek, herhangi bir mekânda oturup bir şeyler içmek gibi çeşitli görevlerden oluşur. Sabit bir ödeme değeri yoktur. Kazanç, yapılan görevlerin ücretine göre değişir. Yani her görevin kendi değeri vardır ve bu kazancı kullanıcılar kabul ederek belirler.

 

5) Money App

Money App, yine bir görev yap – kazan uygulamasıdır. Uygulamanın kullanıcılara verdiği belirli görevler ile para kazandırmaktadır. Uygulama içinde bulunan anket, oyun oynama, reklam izleme gibi çeşitli görevlerle kullanıcılara gelir ödemektedir. Herhangi bir teklifi kabul edip, tamamladığınızda size vaat edilen ücret uygulama hesabınıza yatırılır. Uygulama, ödemede para birimi olarak dolar kullanır. Günlük olarak kullanıcılarına 20 centi ücretsiz verir ve gerisini de kullanıcılarına çabasına bırakır.

 

6) Yandex Toloka

Yandex Toloka, birçok kişinin bildiği gibi Yandex arama motorunun sahip olduğu uygulamadır. Uygulamanın mantığı görev yap – kazan şeklinde çalışır. Konumunuzun çevresindeki belirli görevleri yapmanızı ve bunun karşılığında para kazanacağınızı söyler. Haritada çıkan görevleri yaptıkça kazanç sağlayabilirsiniz. Belirli bir ödeme ücreti yoktur. Görevlerin kendi değerleri vardır ve kazanç her görevin değerine göre değişebilir. Zaman geçirmek veya dışarıda bulunulan sürede yapılabilecek orta zorlukta görevlerin olduğu bir uygulamadır.

 

7) Google Ödüllü Anketler

Google Ödüllü Anketler, Google’ın kurduğu bir anket uygulamasıdır. Pazar araştırması ve müşteri memnuniyeti gibi konular için anketler yapar. Büyük firmaların müşteri memnuniyetine dair anketleri, beklentileri veya deneyimlerini bu anketler aracılığıyla Google araştırır. Bu araştırma karşılığında ise kullanıcılara belirli bir ücretler öder. Bu ücretler genelde Google Play Store’da geçerli kredilerdir. Ancak kredileri biriktirip, bozdurabilirsiniz. Uygulama başlangıçta doldurduğunuz anketle siz tanır ve sisteme gelen her anketi bu tanıma sayesinde sizin profilinizin uygunluğuna göre size yollar veya yollamaz. Size uygun bir anket geldiğinde bildirim yollar ve katılmanızı ister. Her anketin değeri farklıdır. Bu nedenle sabit bir ödeme ücreti bulunmaz. Bunun yerine anketlerin değeri üzerinden ödeme yapılır.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

avatar

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *